15. Akbank Kısa Film Festivali Başladı!

Bu yıl 15. kez düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali 18 Mart 2019’da (bugün) başladı.

Dünyaca Ünlü Filmler İzleyiciyle Buluşuyor

15’inci Akbank Kısa Film Festivali bugün başladı. 18 Mart 2019 – 28 Mart 2019 tarihleri arasında sanatseverleri kısa filmlerle buluşturacak olan etkinlik büyük ses getirdi. Akbank Sanat tarafından organize edilen kısa film festivalinin açılış filmi saat 11:00’da gösterimde olan Perspektif adlı film oldu. Akbank Sanat’ın internet sitesinden ve Akbank sosyal medya hesaplarından festival programı ile ilgili tüm detaylar paylaşıldı. Programa göre bugün saat 11:00’da gösterilen filmler Kesik – Dulce – El – Ben Sizden Değilim – Sashka oldu.

Akbank 15. Kısa Film Festivali İlk Gün Programı

Akbank 15. Kısa Film Festivali’nde bugün saat 13:00’da Finiş – Sevinç Vesaire – Boşluk – Titanyum – Taş adlı filmler gösterildi.

Saat 16:00’da izlenebilecek olan filmler Caroline – İyi Bir Çocuk Gibi – Şempanze – Tarla olarak bildiriliyor.

Bugün saat 18:00’da Akbank Sanat’ta izleyicilerle buluşacak olan kısa film Senaryo Yazarken adlı film olacak.

Sanatseverler bu akşam 20:30’da Srberka adlı filmi izleyebilecekler.

Akbank’ın Sanata Katkıları Sürüyor

Akbank’ın sanata katkılarının aralıksız sürüyor. İstanbul – Beyoğlu’ndaki Akbank Sanat binasında izlenebilecek olan 15. Akbank Kısa Film Festivali 18 Mart – 28 Mart 2019 tarihleri arasında pek çok filmi izleyici ile buluşturacak. Festivalin amacının geniş kitlelerin ilgi duyduğu kısa filmlerin yapımına özendirmek, uygun koşullarda izletilerek, izleyiciye sunulmasını sağlamak olduğu belirtiliyor. Festival kapsamında Türkiye’den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden pek çok kısa film gösterimde olacak.