15 Mayıs 2019 Çarşamba – Dolar Kurunda Son Durum! Altın Fiyatları Bu Sabah Ne Kadar?

15 Mayıs 2019 Çarşamba sabahı dolar kuru yönünü yeniden yukarı çevirdi. Altın fiyatları bu sabah güne nasıl başladı? Altın, borsa döviz piyasalarından günün ilk rakamları gelmeye başladı.

Dolar Bu Sabah Ne Kadar?

Dolar kuru dün çıkan ve yetkililer tarafından yalanlanan S – 400 ile ilgili haberler, cari açık rakamlarının açıklanması, sanayi üretimi verileri gibi etkilerle 6 liranın altına indi. Bu sabah doların yönünü yeniden yukarı çevirdiği gözlemleniyor. Yurtiçinde bugün önemli bir veri akışı beklenmezken, yurtdışı piyasaları ABD – Çin ticari ilişkilerini, küresel ticaret savaşını izlemeye devam edecek. Dolar bu sabah erken saatlerde 6.0567 lira…

Euro Bu Sabah Ne Kadar?

Geçtiğimiz hafta Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından atılan adımlar ve PPK karar metnindeki ifadenin değişmesi dolar kuru gibi euro kurunun da sert yükselişini engellemişti. Euro bu haftaya dengeli bir şekilde hafif hareketlerle başladı. Dün açıklanan cari açık verileri ve sanayi üretimi verileri beklenenden iyi geldi. Türk Lirası diğer yandan enflasyon oranlarının dengelenmesi çalışmalarıyla destekleniyor. Euro bu sabah şu dakikalarda 6.7930 liradan serbest piyasalarda yer buluyor.

Altın Fiyatları Bu Sabah Ne Kadar?

Kapalıçarşı’da altın fiyatları yüksek seyir izlemeye devam ediyor. Dün 24 ayar külçe altının gramı yüzde 0.32 değer kazandı ve 252.20 lira oldu. Çeyrek altın bu sabah 409.54 liradan satılıyor. Yarım altın fiyatı 819.08 lira, Cumhuriyet altını fiyatı 1.694 lira… Altının onsu 1.295,11 dolar olarak işlem görüyor. 22 ayar altının gramı ise 228.44 lira olarak vitrinlerde satışa sunuluyor.

Borsa İstanbul BIST 100 Bu Sabah Kaç Puan?

Bir süredir düşüşle gündeme gelen ve hisse senedi yatırımcısını memnun etmeyen Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde dün toparlanma eğilimi görüldü. BIST 100 bu sabah 88.022 puanla ilk işlemlere başlayacak ve günün devamında takip edilmeyi sürdürecek.

Kapalı