2030 Yılından Geldiğini İddia Eden ve Kehanetleri Gerçekleşen Genç: Noah

2030 yılından geldiğini iddia ederek kehanetlerini açıklayan ve son zamanlarda kehanetleri gerçekleşmeye başlayan Noah, hem ilginç bir yaşam hikayesine sahip olarak hem de kehanetlerinin gerçekleşmesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 

Gerçekleşen kehanetleriyle ilgili olarak kitaplardan, dergilerden ve gazetelerden kanıtlar gösteren Noah’ın ilk kehaneti 2019 yılının Nisan ayına aitti. Bu tarihte görme engeli bulunan kişiler için yeni bir tedavi yönteminin bulunacağını ve bu kişilerin görme engelinin tedaviyle birlikte ortadan kalkacağını söylemişti. Nisan ayında Kanada’da yer alan Queen’s Üniversitesi tıpkı onun dediği gibi bir tedavi yöntemi geliştirdiğini açıkladı. 

Queen’s Üniversitesi göz hastalıkları bölümünde çalışan bilim insanları CAMKII ismini verdiklerini protein aracılığıyla yeni kan hücrelerinin yaratılmasını sağlayarak, vücuttaki kan damarlarının büyümesini ve böylelikle gözde bulunan retinanın yeterli oksijen ve besin alarak tekrardan ışığı algılamasını sağladıklarını açıkladı. 

 

Görme engelinin temel sebebi, gözdeki retinanın kontrolsüz bir şekilde büyümesi ve bu büyüme sonucunda görme kaybı ya da körlük gibi hastalıkların ortaya çıkmasından oluşmaktadır.  Genel olarak yetişkinlerde retina boyutu sabit olsa da her 10 insanda 1 kişi, kontrolsüz retina büyümesi hastalığını yaşayabilmektedir. 

Noah’ın ikinci iddiası ise yine 2019 yılının Haziran ayına aitti ve bu seferde yürüme engeli bulunan kişiler için üretilen bir çipten bahsetmişti. Bu çip insanların yürümesini sağlayabilecekti. Haziran ayında olmasa da Melbourne Avustralya’da bulunan Austin Health’de görev yapmakta olan bilim insanları, felç durumu nedeniyle herhangi bir uzvunu hareket ettiremeyen kişiler için yeni bir tedabi yöntemi bulduklarını açıkladı. 

Omurga yaralanması sebebiyle felç kalan 13 hasta üzerinde yapılan tedavi şu şekilde gerçekleşmekteydi; travma bölgesi tespit edilerek bu bölgede bulunan sinirler birleştiriliyordu. Birleştirilen sinirler, “sinir transferi” yapılarak tedavi ediliyordu. Her sinir transferi ise 2 saat sürüyordu. Her 13 hastaya, belirli aralıklarla uygulanan tedavi sonucunda hastaların 2 yıl sonucunda tamamen iyileştikleri gözlemlendi. Bilim insanları bu yöntemi yoğun fizyoterapi olarak adlandırdı.  

 
Üçüncü kehanet ise ABD hakkındaydı. ABD’nin 2019 yılında orta batı eyaletlerinde aşırı soğuk havaların yaşanacağını söyleyen Noah’ın bu kehaneti de gerçekleşti. ABD, bu yıl iç kesimlerinde en soğuk kış mevsimini geçirdi. Tüm bu olayları bir bir kanıtlayan adamın popülerliği ise bir bir arttı ve diğer kehanetlerini açıklaması istendi. Noah’ın diğer kehanetleri ise şu şekilde yer alıyor: 

  • 2020 yılının Ocak ayında A1 Machidan adında insansı robot üretilecek. Bu robota karşı dünya ayaklanacak. 
  • 3 Kasım 2020 yılında Donald Trump tekrardan ABD Başkanı seçilecek. 
  • 3 Ağustos 2028 yılında uzaylıların varlığı insanlara açıklanacak. Aynı tarihte zaman makinesinin var olduğu da duyurulacak. 
  • 2028 yılının Kasım ayında Martin Luther King’in torunu olan Yolanda Renee King henüz 20 yaşındayken ABD Başkanı olacak. 
  • 2029 yılında “The One” adı verilen çip üretilecek ve insanlara takılacak. Bu çip insanların sağlık durumunu uzaktan kontrol edebilecek ve beyin fonksiyonları sürekli takip edecek. 
  • 2030 yılına kadar ABD ve Kuzey Kore arasında savaş çıkacak. 
  • İnsan benliği tamamen bilgisayar üzerine aktarabilecek ve bu, ölümsüzlüğün ilk adımı olacak. 
  • İngiltere 2030 yılında tekrar AB üyesi olacak. İngiltere katıldıktan sonra AB ülkeleri tek bir çatı altında toplanarak Avrupa Birleşik Devletleri’ni oluşturacak. 
  • Birçok ülke Avrupa Birleşik Devletleri’ne katılmak isteyecek. Euro ve Sterlin para birimlerinin kullanılması duracak. Birleşen ülkeler için ortak bir para birimi oluşturulacak ve kullanılacak. 

 

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı