ABD Ticaret Bakanı FED’i Eleştirdi! ABD’de Enflasyon Diye Bir Şey Yok!

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD Merkez Bankası’na eleştiri getirdi.

FED Faiz Kararını Bir Daha Düşünmeli

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross tarafından yapılan açıklama FED olarak kısaltılan ABD Merkez Bankası’na eleştiri niteliği taşıdı. Wilbur Ross, FED’in önümüzdeki aralık ayında faiz artırımına gitmesinin en iyimser ihtimalle de olsa erken olduğunu belirtti. Ross, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımının gerekli olup olmadığı konusunda bir kez daha düşünmesi gerektiğini söyledi. ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, yaptığı açıklamada ABD Merkez Bankası’nın enflasyon oranları ile ilgili yanlış varsayımlarda bulunmasından dolayı aralık ayı için faiz artırımı kararına doğru gittiğini de belirtti.

FED Ekonomistleri Yanılgı İçindeler

Amerika Ticaret Bakanı Wilbur Ross tarafından bir televizyon programında yapılan açıklamalar dikkat çekti. ABD Ticaret Bakanı Ross açıklamasında aralarında ABD Merkez Bankası’nın ekonomistleri de olmak üzere birçok ekonomistin yanılgı içinde olduğunu söyledi. Wilbur Ross, ekonomistlerin yanıldığı konunun enflasyon oranları olduğunu, işsizliğin azalması halinde doğal olarak enflasyonun da sorun olmaya başlayacağını düşündüklerini, bunun yanlış olduğunu ifade etti.

Amerika’da Enflasyon Diye Bir Şey Yok

ABD Ticaret Bakanı Ross, FED ekonomistleri de dahil olmak üzere çoğu ekonomistin yanıldığını, ABD Merkez Bankası’nın gereğinden fazla agresif davranmaya yönelmesinin nedeninin de bu yanılgı olduğunu söyledi. Wilbur Ross’a göre enflason oranları diye bir sorun gerçekten yok. Ross, Amerika’da hiç kimsenin enflasyon olduğunu düşünmediğini de söyledi. FED’in faiz artırımına gitmeden önce bunun gerekli olup olmadığını bir kez daha düşünmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Kapalı