a

ABD ve Çin Dünyada İnterneti İkiye Bölecek İddiası!

ABD ve Çin Dünyada İnterneti İkiye Bölecek İddiası!
0

BEĞENDİM

Google’ın eski CEO’su Eric Schmit önümüzdeki 10 yıl içinde Amerika ve Çin’in dünyadaki interneti ikiye böleceğini söyledi.

ABD ve Çin İnterneti Ayrı Ayrı Yönetecekler

Google’ın eski CEO’su ve Alphabet’in Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmit tarafından dünya genelinde 2028 yılına kadar soğuk savaş yaşanacağını, bu savaşın interneti ikiye böleceğini, yarısını ABD’nin, yarısını da Çin’in kontrol altında tutacağını, bu ön görüsünün gelecek 10 yıl içinde gerçekleşeceğini iddia etti. ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen özel bir risk sermayesi konulu etkinlikte söz alan Eric Schmit, internetin geleceği hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çin Ürünlerinin İnanılmaz Liderli Fark Edilmeli

Alphabet Yönetim Kurulu Başkanı ve Google’ın eski CEO’su Eric Schmit etkinlikte yaptığı konuşmada küresel anlamda internetin gelecek 10 yıl içinde bir kısmı ABD, diğer kısmı da Çin tarafından yönetilmek üzere ikiye ayrılacağını ön gördüğünü söyledi. Schmit, şu an Çin’e bakıldığında ortaya çıkan şirketlerin, verilen hizmetlerin ve bunların sonucunda doğan servetin olağanüstü olduğunun anlaşılabileceğini, Çin’in internetinin ülkenin GSYH’Si yan Gayri Safi Milli Hasılası’nın içinde ABD ile karşılaştırıldığında önemli bir yer tuttuğunun görüldüğünü, Çin’den ithal edilen ürünlerin ve alınan hizmetlerin inanılmaz bir şekilde lider olduğunun farkında olunması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Google Çin’e Özel Arama Motoru mu Geliştirdi?

Çin’de internet alanında gerçekleşen hizmetlere ve üretilen ürünlere rağmen ülkeye uygulanan sansürün ve internet üzerinde yapılan kontrol hamlelerinin gerçek bir tehlike olduğuna vurgu yapan Eric Schmit tarafından yapılan bu açıklamaların Google tarafından Çin’e özel olarak geliştirdiği sansürlü bir arama motoru olduğu ile ilgili haberlerin yayıldığı döneme denk gelmesi dikkat çekici olarak nitelendi. Çin İnternet Ağı Bilgi Merkezi tarafından kısa bir süre önce açıklanan verilere göre 2018 yılı itibariyle ülkede bulunan internet kullanıcılarının sayısı 802 milyon civarında…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.