Açıklama Geldi! Deutsche Bank 18 Bin Kişiyi İşten Çıkartıyor!

Deutsche Bank tarafından bir açıklama yapılarak 18 bin kişinin işten çıkartılacağı bildirildi.

Deutsche Bank İşten Çıkartmalar Olacağını Doğruladı

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank’ın aynı zamanda dünya genelinde pek çok ülkede de faaliyetleri bulunuyor. Deutsche Bank tarafından yapılan açıklamada 18 bin kişinin işten çıkartılacağı bildirildi. Deutsche Bank açıklamasında geniş kapsamlı bir yeniden yapılandırmaya gidileceğini, bu kapsamda 2022 yılına kadar 18 bin çalışanın işten çıkartılacağını belirtti. Bu açıklamayla dev Alman bankası geçtiğimiz haftalarda işten çıkartmalarla ilgili çıkan haberleri de teyit etmiş oldu.

2019’un İlk Çeyreğinde 2.8 Milyar Euro Zarar Etti

Dünyanın ve Almanya’nın en büyük bankalarından olan Deutsche Bank zor bir dönemden geçiyor. Commerzbank ile birleşme görüşmeleri de geçtiğimiz aylarda sonuçsuz olarak bitirilen Deutsche Bank büyük bir yeniden yapılanmaya gideceğini duyurdu. Deustche Bank bir açıklama yaparak 2022 yılına kadar 18 bin çalışanını işten çıkartacağını bildirdi. Açıklamada Deutsche Bank’ın ağırlıklı olarak New York ve Londra’da devam eden hisse senedi işlemlerini sonlandıracağı öğrenildi. Deutsche Bank Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda yeniden yapılanma planını onayladı. Deutsche Bank 2019 yılının ilk çeyreklik döneminde yapılandırmadan doğan masraflardan 2.8 milyar euro zarar ettiğini de belirtti.

Deutsche Bank 7.4 Milyar Euro Tazminat Ödeyecek

Geçtiğimiz haftalarda dünya basınında Deutsche Bank’ın 20 bin çalışanını işten çıkartmayı planladığı ile ilgili haberler yapılmıştı. Banka tarafından yapılan açıklamada bu haberler doğrulandı. Deutsche Bank 2022 yılına kadar 18 bin çalışanının işine son vereceğini, bu işten çıkarmaların alınan yeniden yapılanma kararı çerçevesinde gerçekleşe4ceğini söyledi. Çalışanlara ödenecek olan tazminatın 7.4 milyar euro olması bekleniyor. Deustce Bank 2020 yılında hissedarlarına temettü ödemesi de yapmayacak.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı