Akbank Aile Şirketleri Akademisi’nde Yeni Dönem Başlıyor!

09.09.2019
A+
A-
Akbank Aile Şirketleri Akademisi’nde Yeni Dönem Başlıyor!

Akbank ile Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU tarafından bir süredir ortak bir çalışma yapılıyor. Ortak bir çalışma sonrasında ‘Akbank Aile Şirketleri Akademisi’ projesi hazırlanmıştı. Bu proje çok kısa sürede ilgi gördü. Geçtiğimiz yıl pek çok konuda eğitim danışmanlığı veren proje yeni eğitim öğretim yılına başlamayı hedefliyor. Yeni eğitim ve öğretim yılının 24 ile 26 Eylül tarihleri arasında başlaması bekleniyor.

Geri Sayım Başladı!

Akbank Aile Şirketleri Akademisi programı son dönemlerde aile işletmeleri arasında meydana gelen rekabeti artırma, sağlıklı bir büyüme performansı gerçekleştirme ve kurumsallaşma sürecinde destek olmayı amaçlıyor. Program ile birlikte iş geliştirme süreci, kurumsallaşma, finans eğitimleri ve şirketlerdeki iyi yönetim sürecine katkı sağlanıyor.

Programa öncülük yapan eğitimcilerin ise pek çok konuda uzman ve pek çok şirkette yöneticilik tecrübesi olan kişiler oldukları belirlendi. EDU eğitim ortaklarının ise Deloitte Türkiye eğitimcilerinden oluşması son derece dikkat çekti.

Akbank Perakende Bankacılık Sorumlusu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz aile şirketlerinin hayatlarına uzun vadede devam edememeleri konusunda bazı değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında ‘Aile şirketlerinde en çok hata yapılan konu duygusallık olarak ifade ediliyor. Aile içinde meydana gelen anlaşmazlıklar profesyonellik sürecini baltalıyor. Yıllarca verilen emekler sırf bu sebeplerden dolayı adeta çöp oluyor. Programı önemsememizin asıl amacı pek çok aile şirketini ayakta tutması olarak değerlendirilebilir. Aile şirketleri ise Türkiye ekonomisi açısından son derece önemli’ ifadelerini kullandı. Şimdiye kadar pek çok aile şirketinin sürece ve eğitim programına dahil oldukları ifade edildi. Yeni eğitim ve öğretim yılı için geri sayım başladı.