Akbank Dünyanın En İyi Dijital Bankası Seçildi!

Akbank, Awards for Excellence 2019 Ödülleri kapsamında Dünyanın En İyi Dijital Bankası seçildi.

Akbank’a Dünyanın En İyi Dijital Bankası Ödülü

Awards for Excellence 2019 – Mükemmellik Ödülleri 2019 organizasyonu İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlendi. Akbank, Mükemmellik Ödülleri 2019 kapsamında Dünyanın En İyi Dijital Bankası seçilerek birincilik ödülüne layık görüldü. Organizasyon, dünyanın en saygın finans yayınları arasında yer alan Euromoney tarafından düzenlendi. Akbank Dünyanın En İyi Dijital Bankası seçilmesinin yanı sıra Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası da oldu. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil alınan ödüllerle ilgili bir açıklama yaparak bilgilendirdi.

Akbank 13. Kez Dünyanın En İyisi Seçildi

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, İngiltere’de düzenlenen ödül törenine katıldı. Törenin ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Binbaşgil, Euromoney tarafından 27 yıldan bu yana 100 değişik ülkede düzenlenen Awards for Excellence Ödülleri’ni dünya genelinde bankacılık sektörünün yakından takip ettiğini söyledi. Hakan Binbaşgil, Euromoney ödüllerinde Akbank’a 13. defa Türkiye’nin En İyi Bankası ödülünün verildiği, böylece Banka olarak kırılması zor bir rekora imza attıklarını da söyledi.

Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası

Bu ödülü Akbank olarak almanın kendileri için çok önemli olduğuna dikkat çeken Binbaşgil, Euromoney’in kredibilitesi yüksek bir kurum olduğunu, Dünyanın En İyi Dijital Bankası ödülünün ilk defa gelişmekte olan ülkelerden bir bankaya verildiğini, Akbank’ın aynı zamanda Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası da olduğunu belirtti. Akbank’a verilen birincilik ödülünde jüri tarafından teknoloji, yatırım, bankacılık vizyonu, finansal yapısındaki güç gibi pek çok konuda değerlendirme yapıldığını da hatırlattı.

Başa dön tuşu
Kapalı