Akbank Enflasyon Korumalı 3 Yeni Ürününü Hizmete Sundu!

Akbank tarafından enflasyona karşı koruma sağlayan 3 yeni mevduat ürünü hizmete sunuldu.

Akbank’tan Birikimleri Enflasyona Karşı Koruyan Ürünler

Akbank tarafından birikim sahiplerinin mevduatlarını enflasyona karşı koruyan ve Türk Lirası mevduata teşvik eden 3 yeni ürün geliştirildi. Banka tarafından yeni mevduat ürünleri ile ilgili bilgilendirme niteliğinde bir açıklama yapıldı. Açıklamada yeni ürünlerin Faiz Korumalı Mevduat Hesabı – TÜFE ile Kazandıran Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı – TÜFE ile Kazandıran Yıllık Mevduat Hesabı olduğu haber verildi. Açıklamada Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz da görüş bildirdi.

Akbank Enflasyonun Üzerinde Kazanç Garantisi Veriyor

Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz tasarruf sahiplerinin birikimlerinin enflasyon oranlarına karşı korunması, mevduat tabanının genişletilmesi ve TL mevduata yönelmeye teşvik edilmesi amacıyla üç yeni ürün tasarladıklarını söyledi. Akbank’ın enflasyona endeksli olan yeni mevduat ürünlerin enflasyon oranlarının yıllık değişimlerine bağlı olacağını, Akbank’ın bu yeni ürünlerle müşterilerine enflasyonun üzerinde kazanç garantisi verdiğini de belirtti.

Faiz Korumalı Mevduat Hesabı

Akbank Faiz Korumalı Mevduat Hesabı adlı üründe piyasalardaki şartlara uygun düzeyde sabit bir faiz oranı belirlendiğini söyleyen Bülent Oğuz, vadenin sonunda güncel enflasyon oranı ile sabit faiz oranının karşılaştırıldığını, yüksek olan orandan ödeme yapıldığını anlattı.

TÜFE ile Kazandıran Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı

Akbank 1 yıldan fazla vadelerde mevduat hesabı açmak isteyen müşterileri için TÜFE ile Kazandıran Dönem Ödemeli Mevduat Hesabı adlı ürünü geliştirdi. Bu üründe 1 yıldan uzun vadeye sahip mevduatlarda, hesap sahibine 3 ayda bir faiz ödemesi yapılıyor. Ödemeler yıllık enflasyon değişim oranına hesap açılışında belirlene sabit faizin ilave edilmesi şeklinde hesaplanıyor.

TÜFE ile Kazandıran Yıllık Mevduat Hesabı

Akbank TÜFE ile Kazandıran Yıllık Mevduat Hesabı 366 gün ile 400 gün arasındaki vadelerde açılabiliyor. Hesap açılışı sırasında belirlenen oran, vade sonunda enflasyon değişim oranına ilave edilerek ödeme yapılıyor.