Akbank Konut Kredi Faizini Düşürdüğünü Açıkladı

Merkez Bankası tarafından faizlerin düşürülmesi pek çok bankayı harekete geçirdi. Akbank aldığı yeni bir karar sonrasında konut kredisi faizlerini düşürdüğünü açıkladı. Bankadan konu hakkında bir açıklama yapıldı. Akbank GMY Bülent Oğuz konut kredi faizlerinin düşürülmesinin ardından ‘5 ile 10 yıl vadeli olarak konut kredisi çekmek isteyen vatandaşların hayallerindeki evlere ulaşmaları için kira öder gibi ödeme yapmaları için yüzde 1.17 seviyelerine kadar düşürülmesine olanak sağlanacak’ ifadelerini kullandı.

Konut Kredi Faizleri Yüzde 1.17 Seviyelerine Düşürüldü

Akbank farklı ürün ve hizmetleri ile müşterilere hizmet etmeye ve hizmet ağını genişletmeye devam ederken, konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.17 seviyelerine kadar çekildiği ifade edildi. Müşterilerin bütçelerine ve taleplerine göre uygun ödeme seçenekleri sunuluyor.

Bülent Oğuz açıklamalarında ‘Müşterilerin finansal sorunlarına çözüm bulmak için elimizden geleni yapıyoruz. Konut kredisi faizlerini düşürdük. Herkesin ev sahibi olmasını ve kira öder gibi taksit ödemesini istiyoruz. Bu süreç içerisinde ekonominin değişen koşullarını da göz önünde bulunduruyoruz. Ülke ekonomisinin canlanması ve büyüme hedeflerinin karşılanması için Akbank çalışmalarını aralıksız biçimde sürdürüyor’ ifadelerini kullandı.

Pek çok kamu bankasının konut kredi faizlerini 0.99 seviyelerine kadar çekmelerinin ardından özel bankalar da arka arkaya faiz yarışı içine girdiler. Pek çok özel banka konut kredi faizlerini indirmeye başladı. Bunun üzerine konut piyasası da canlandı.