Akbank Küresel Konferansa Ana Sponsor Oldu!

Akbank’ın sponsor olduğu küresel ekonomi için önem arz eden konulardan biri olan Finans Piyasalarının Geleceği adlı konferans 28 Haziran 2019 tarihinde düzenlenecek.

Akbank Ana Sponsorluğunda Konferans

Küresel ekonomi için öncelikli olan gündem maddelerinden olan Finans Piyasalarının Geleceği konulu konferans 28 Haziran 2019 tarihinde Sabancı Center’da düzenlenecek. Sabancı Üniversitesi bünyesinde ve Akbank ana sponsorluğunda uygulamaya alınan Sabancı Üniversitesi Center of Excellence in Finance adlı uluslararası konferansların üçüncüsü olarak bilinen konferansla ilgili Akbank tarafından bir açıklama yapıldı.

Konferansta Finans Piyasaları Masaya Yatırılacak

Akbank tarafından yapılan bilgilendirme açıklamasında Finans Piyasalarının Geleceği konulu konferansın ulusal ve uluslararası katılımcılara ev sahipliği yaptığı belirtildi. Açıklamada konferanstaki ana başlıkların Finans Piyasalarının Önündeki Zorluklar – Ulusların Düşüşü veya Yükselişi – Gelişmekte Olan Ülkeler ve Ekonomik Görünüm olduğu bildirildi. Bu başlıklar altında çeşitli ön görüler ve analizler katılımcılarla paylaşılacak.

Akbank Genel Müdürü Moderatörlüğü Üstlenecek

Akbank sponsorluğundaki konferansın açılış konuşması Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş yapacak. Konferansın moderatörlüğünü Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil üstlenecek.

Konferansın Konuşmacıları Kimler Olacak?

Konferans kapsamındaki Finans Piyasalarının Önündeki Zorluklar konu başlıklı panele konuşmacı olarak ABN AMRO Bank Yönetim Kurulu başkanı Tom de Swaan, JP Morgan Securities Yönetim Kurulu Başkanı Sir Winfried ve Harward Business School’dan Dante Roscini katılacak.

Diğer bir panel olan Gelişmekte Olan Ülkeler ve Ekonomik Görünüm panelinde yurtiçi ve yurtdışından pek çok ünlü markanın temsilcisi konuşmacı olacak ve konu başlığı detaylı olarak ele alınacak.

Konferanstaki son panel olarak belirtilen Ulusların Düşüşü veya Yükselişi’nde ise Prof. Dr. Özgür Demirtaş ve Massachusetts Institute of Technology’den Ekonomi Kürsü Başkanı Prof. Dr. Daron Acemoğlu konuşmacı olacak.

Etiketler
Başa dön tuşu