Akbank Özel Bankacılık Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyisi Seçildi!

Akbank Private Banking hizmeti Dijital Müşteri İletişiminde Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi ödülünü aldı.

Akbank’a Uluslararası Platformda Birincilik Ödülü  

Financial Times Grubu adlı yayın organının dergisi PWM olarak bilinen Professional Wealth Management tarafından Akbank Private Banking hizmetine Dijital Müşteri İşletişimi kategorisinde Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyisi ödülü verildi. Türkiye’deki ilk özel bankacılık birimi olan Akbank Private Banking, PWM’nin düzenlediği Wealth Tech 2019 Ödülleri kapsamında birincilik ödülü aldı. Dergi Dijital Müşteri İletişimi kategorisindeki bankaları seçerken yenilikçi teknoloji kullanımlarına, varlık yönetim birimlerindeki dijital teknolojilere bakarak değerlendirmede bulunuyor.

Akbank Orta ve Doğu Avrupa’da En İyi Seçildi

Akbank Private Banking ile yatırım alanında liderlik amaçlanıyor. Bu amaçla Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri bünyesinde oluşturulan yeni iş modeli, müşterilere dijital ve yenilikçi teknolojilerle desteklenerek sunuluyor. Akbank tarafından PWM dergisinin verdiği Dijital Müşteri İletişiminde Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyisi ödülü ile ilgili bilgilendirme amaçlı bir açıklama yapıldı. Açıklamada Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler de görüş belirtti.

Akbank Video Konferans Yoluyla Yatırım Danışmanlığı Yapıyor

Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Alp Keler yaptığı açıklamada müşterilerine yatırım danışmanlığı hizmetini tablet üzerinden video konferans şeklinde verdiklerini, müşteri profiline uygun olan yatırım tavsiyelerini raporlar halinde sunduklarını söyledi. Alp Keler, ayrıca Akbank mobil şube ve internet şube uygulamaları ile alternatif yatırım modellerine de ulaşılabildiğini, bu kanallardan şubeye gitmeye gerek kalmadan yatırım sözleşmelerine onay alınabildiğini, bunlar gibi pek çok yeniliğe imza attıklarını söyledi.