Akbank Sanat Modern Dans Gösterisi Bu Hafta!

Akbank Sanat tarafından organize edilen Vorteks adlı modern dans gösterisi 29 Mart – 30 Mart 2019 tarihlerinde sahnelenecek.

Akbank Sanat’ta 2 Gece Modern Dans Gösterisi

Akbank’ın sanatseverlere sunduğu etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Akbank Sanat aracılığıyla yüzlerce sanatseveri çeşitli etkinliklerde buluşturan Banka bu kez bir modern dans gösterisiyle adından söz ettirdi. Akbank Sanat’ta 29 Mart – 30 Mart 2019 tarihlerinde sahnelenecek olan Vorteks adlı dans gösterisi Ebru Cansız koreografisinde sunulacak. Gösteri Ömer Kanıpak’ın Massive Ghost adlı video enstalasyonundan esinlenilerek tasarlandı. Akbank Sanat’ın sosyal medya hesaplarında ve web sitesinde detayları yer alan modern dans gösterisi 29 Mart 2019 Cuma ve 30 Mart 2019 Cumartesi akşamları izlenebilecek.

Akbank Sanatseverleri Modern Dansla Buluşturuyor

Mimar ve fotoğraf sanatçısı Ömer Kanıpak tarafından 2015 yılında Mas Museum – Antverp’de düzenlenen City Talk Exhibition adlı sergide gösterilen video enstalasayonu Massive Ghost’tan esinlenilerek yaratılan Vorteks modern dans gösterisi hayatın akışı içinde ortaya çıkan durumların ve engellerin bireyleri kendisi olmaktan uzaklaştırmasına ve çıkmazlara sürüklemesine aranan çıkış yıllarını anlatıyor. Bu yollar dans ve hareketlerle izleyiciye sunuluyor. Akbank’ın sanata katkılarının göstergesi olan Vorteks’in koreografisi Ebru Cansız tarafından yapılırken, müzik ve ses tasarımını Gökçe Özücoşkun üstlendi. Işık tasarımını Ulaş Yatkın, kostüm tasarımını da Ayşenur Arslanoğlu yaptı. Vorteks dans gösterisinde Beril Şenöz, Melissa Ugolini, Gizem Erdem, İsmet Köroğlu, Serhat Kural, İlayda Evgin yaratıcı dansçılar olarak yer alacak. Gösteri 29 – 30 Mart tarihlerinde saat 20:00’da Akbank Sanat’ta sergilenecek.