Akbank Stevie’den 3 Ödül Birden Aldı

Akbank yeni nesil bankacılık sistemini benimsemişken bu süreçte bir dönüşüm içerisine girdi. 16. Kez düzenlenen Stevie uluslararası İş Dünyası Ödülleri çerçevesinde ‘insan kaynakları ve çözümleri’, ‘yılın insan kaynakları ekibi’ ve ‘kurumsal öğrenme’ kategorilerinde toplam 3 farklı ödüle layık görüldüğü tespit edildi. Stevie ödülleri çerçevesinde 3 bronz ödül birden alması ise dikkatlerden kaçmadı.

Akbank İnsan Kaynakları Birimini Değiştirdi

Yeni nesil bankacılık sistemlerini kabul eden Akbank insan kaynakları biriminin ismini değiştirmişti. Bunun ardından birimin ismini İnsan ve Kültür olarak değiştirdi. Değişimin ardından yapılan çalışmalar çerçevesinde 3 ödül birden aldığı belirlendi.

Akbank çalışmaları ile birlikte insan odaklı hizmet anlayışı geliştirmiş ve her alanda teknolojiyi entegre ederek yeni bir çalışma modeli belirlemişti. Yapılan çalışmaların değerlendirilmesinin ardından insan kaynakları çözümleri, yılın insan kaynakları ekibi ve kurumsal öğrenme kategorileri çerçevesinde Stevie tarafından gerçekleştirilen incelemelerde 3 bronz ödüle layık görüldüğü tespit edildi.

Akbank İnsan ve kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa konu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Değerlendirmeler sırasında ‘Akbank yeni nesil bankacılık sistemlerini uzun zamandır benimseyen bir çalışma politikası izliyor. Ürünlerin kalitesi, iş yapış tarzları, sürdürülebilir müşteri deneyimine bakılarak devam ettiriliyor. Bu amaçla hedefe ulaşmak için önemli çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Yatırımlarımızı da bu süreçte devam ettiriyoruz. Aldığımız bu ödüller bankamızın doğal sürecimizin bir yansıması olarak değerlendirilebilir’ ifadelerini kullandı.