a

Akbank Şubelerine HES Kodu Zorunluluğu Geldi

Akbank, yaptığı yeni duyuru ile şubelerinde koronavirüse karşı önlemlerin alındığını duyurdu. 

Akbank Şubelerine HES Kodu Zorunluluğu Geldi
0

BEĞENDİM

Akbank, yaptığı yeni duyuru ile şubelerinde koronavirüse karşı önlemlerin alındığını duyurdu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, pek çok bankada olduğu gibi Akbank da bazı önlemler aldı. Bu bağlamda banka tarafından yapılan açıklamada, Akbank müşterilere HES kodu sorgulaması yapacak. HES kodu uygulamasına yarından itibaren geçeceği bildirilirken, Akbank’ın salgın hızını azaltmak adına bu önlemleri aldığı belirtildi.

Uygulamanın yürürlüğe girmesi ile beraber Akbank müşterileri, HES kodunu taşımak zorunda olacak. Şubelerde HES kodu olmayan bir müşterinin olması halinde bu müşterilerin işlemi yapılmayacak. Son günlerde artan vaka sayıları ve risk haritasının kırmızı olması, Akbank’ı da yeni kararlar almaya itti. Bu bağlamda, banka artık HES kodu taşımayan müşterilerinin işlemlerini yapmayacak.

Akbank Güncel Mesai Saatleri

Akbank’ın aldığı yeni koronavirüs tedbirlerinin yanı sıra, mesai saatleri de araştırılıyor. Akbank, şu anda müşterilerine sabah 10:00 – 12:30 ile 13:30 – 16:30 saatleri arasında hizmet veriyor. Bu bağlamda müşteriler yalnızca belirtilen saat aralıklarında banka şubelerine uğrayarak işlem yapacak. Belirtilen saatlerin dışında Akbank şubelerinden işlem yapılamayacak. Fakat Akbank Mobil Bankacılık uygulaması sayesinde, 7/24 çok sayıda bankacılık işlemi uygulamalardan yapacak.

Banka, müşterilerine 19 Nisan tarihi itibariyle HES kodu edinmesini tavsiye etti.

Önlemler Uzun Süredir Var

Akbank, banka şubelerinde hem müşteriler hem de çalışanlara özel covid-19 tedbirleri almayı sürdürüyor. Bu bağlamda banka müşterileri, nakit ihtiyaçları için QR Kod ile günlük 5 bin liraya kadar ücretsiz para çekme imkanı elde etti. Temassız özelliğe sahip olan Wings, Neo ve Axess kartlarda işlem limiti 250 TL’ye çıkarıldı. Akbank, TBB’nin işletmelere yönelik Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi protokolüne de katıldığını ilan etti.

Çalışanlar adına da önlemler alan banka, tüm seyahat, etkinlik ve eğitim programlarını iptal etti. Toplantıların sınırlandırılması ile Akbank, toplantıları dijital kanallara taşıdı. 18 Mart’tan bu yana banka, uzaktan çalışma modeline geçtiğini de belirtti.

Aynı zamanda Call Center ekipleri de uzaktan çalışma modeli ile hizmet veriyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.