Akbank Teknolojik Çalışmalarıyla Yeni Nesil Bankacılık Sektörüne Göz Kırpıyor

Akbank son yıllarda hayata geçirdiği teknolojik çalışmaları ile birlikte yeni nesil bankacılık anlayışını bir kez daha gündeme getiriyor. Son dönemlerde Akbank mobil uygulamasını da geliştirdiğini açıkladı. Bu süreçte müşteri deneyimi ve tasarımı tamamen farklı bir görünüme kavuşturmuştu. Akbank son dönemlerde yapılan değerlendirmelerle birlikte ‘Dünyanın En İyi Dijital Bankası’ seçilmişti. Bu süreçte dijital alanda yaptığı yatırımlarına hız kesmeden devam ettiği bir kez daha gözler önüne serildi. Akbank müşterilerine farklı bir deneyim sunmak ve her alanda mutlu olmalarını sağlamak için ‘Yeni Nesil Akbank’ programını başlatmıştı.

Bankanın tasarımları sırasında dikkat ettiği en önemli durumların başında tüm müşterileri için ortak bir deneyim sunmak yer alıyor. Yeni Nesil Akbank tasarımlarında ve uygulamalarında da sade ve basit bir tasarımın benimsenmesi amaçlanıyor. Bu sayede hızlı ve kolay kullanım deneyimi sunuyor.

Mobil Bankacılık Sektöründe Yeni Dönem Başlıyor

Teknoloji tüm alanlarda büyük bir değişim imkanı sunarken bu konuda Hakan Binbaşgil önemli değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında ‘Müşteri alışkanlıkları ve ihtiyaçları sürekli bir dönüşüm içerisine giriyor. Bizde bu ihtiyaçlara bakarak teknolojik anlamda önemli yatırımlar yapıyoruz. Geleceğin bankacılık sistemlerini beklemeye gerek kalmadan bugünden müşterilerimize sorunsuz bir şekilde sunuyoruz. ‘Yeni Nesil Bankacılık’ uygulamalarımız ile birlikte başlattığımız dönüşüm pek çok şubemize yayılmış durumda. Pek çok teknolojik imkanları kullanıyoruz. Akbank artık sınırları aşan global bir marka olarak ifade ediliyor’ dedi.

 

Kapalı