Akbank Yaratıcı Fikirler Projesi Yaşamı Kolaylaştırıyor!

Akbank ve Bigumigu arasındaki işbirliğiyle süren Akıllı Fikirler projesi yaratıcı çözümler sunmaya devam ediyor.

Akbank – Bigumi İşbirliği Devam Ediyor

Bigumigu ve Akbank tarafından tasarlanan Yaratıcı Fikirler projesinde çeşitli alanlarda hayatı kolaylaştıran çözümlere yer verilmeye devam ediliyor. Teknoloji, moda tasarımı, ürün tasarımı, endüstriyel tasarım gibi pek çok alandaki projeler ister hayata geçirilmiş olsun, ister henüz fon arayışında olsun Akbank ve Bigumigu tarafından ele alınarak tanıtılıyor. Ele alınan yaratıcı fikirler her kesimden kişilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Akıllı oyuncaklar, hastalar için tasarlanmış projeler, robotik teknolojisi ve bilişimin bir araya getirilmesinden oluşan teknolojik çözümler, üretimin hızlanmasını sağlayan fikirler, Akbank Akıllı Fikirler projesini oluşturuyor. Her alandan fikirlere yer veren Akbank alışılmışın dışında çözümler sunmayı amaçlıyor.

Sanal Gerçekliğe Dokunun

Akbank’ın sosyal medya hesaplarında da paylaşılan bu fikirlerin tamamına bigumigu.com adresinden ulaşılabiliyor. Son yapılan paylaşımda HaptX adındaki sanal gerçeklik eldiveni tanıtıldı. Sanal gerçeklik dünyasında dokunmaya ve kavramaya olanak sağlayan bu eldivenle ilgili videolu paylaşımda bulunuldu.

Sesli ve Titreşimli Navigasyon

Akbank’ın tanıttığı ilginç çözümlerden biri de sesli ve titreşimli olarak tasarlanan navigasyon… Moment Design tarafından tasarlanan Thea adlı nagivasyon işitme ve göreme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Görme engellilere yön bilgisi sunuyor, işitme engellilere de sesli rehberlik ediyor.

Robot Sophia’ya Küçük Kardeş

Akbank Little Sophia’nın da tanıtım videosunu paylaşıyor. Hanson Robotics tarafından Robot Sophia’ya küçük kardeş olarak tasarlanan Little Sophia’da yapay zeka teknolojisinden yararlanılmış. Robot Sophia’nın aynısı fakat daha küçüğü olan Little Sophia 7 – 13 yaş aralığındaki çocuklara hitap ediyor.