Akbank Yeni Projesi İçin 3 Bin Üniversiteli Genç Arıyor

Akbank son dönemlerde gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. ‘Şehrin En İyi Hali’ isimli gönüllülük projesi kapsamında 3 bin gönüllü gencin çeşitli alanlarda sorumluluk sahibi olması için çalışmalara başladığını duyurdu. Yeni projenin bir ayağının 13 farklı sivil toplum kuruluşu aracılığı ile yönetilmesine karar verildi. Türkiye’nin her bölgesini kapsayacak olan yeni proje çerçevesinde topluma katkı projeleri için gönüllü olmaları adına üniversiteli gençler aranıyor.

Akbank hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ile birlikte Şehrin En İyi Hali isimli projeyi hayata geçirdi. Ülkenin pek çok noktasından gönüllü olarak projede yer alacak üniversite öğrencileri aranıyor. Başvurular şimdiden başladı. Başvurular için son tarih 25 Ekim Cuma olarak belirlendi. 3 bin üniversite öğrencisinin alınması bekleniyor. Kontenjan dolduktan sonra alımların da sonlandırılacağı açıklandı.

Bu yıl Akbank tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında 13 sivil toplum kuruluşunun da aktif olarak görev alması bekleniyor. Öğrencilerin ilgi alanları göz önünde bulundurularak farklı alanlarda değerlendirilmeleri bekleniyor. Ayrıca sivil toplum kuruluşları ile birlikte çeşitli etkinliklerde görev alıp kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar tanınıyor.

Gönüllü olan üniversiteliler bu süreç içerisinde toplum Gönüllüleri Vakfı, TURMEPA, Hayvan Hakları Federasyonu, Yedikule Hayvan Dostları, Tohum Otizm Vakfı, Hayat Sende, DEM, Yaşlı Hakları Derneği, Çorbada Tuzun Olsun, Down Sendromu, Ahtapot Gönüllüleri, Türkiye Omurilik Felçlileri dernekleri tarafından gerçekleştirilecek ve pek çok kişiye umut olacak yeni projelerde de yer almaları bekleniyor.