Akbank’ın Okullar için Çağdaş Sanat Programları Sürüyor!

Akbank Sanat bünyesinde düzenlenen Okullar için Çağdaş Sanat Programları devam ediyor.

Akbank Ortaokul ve Lise Öğrencilerine Sanat Eğitimi Veriyor

Akbank Sanat’ta düzenlenen her bir sergi için özel olarak hazırlanan Okullar için Çağdaş Sanat Eğitimleri Programı ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere hitap ediyor. Eğitimlerde öğrencilere güncel sanat eserlerinin sergiler aracılığıyla tanınması imkanı veriliyor. Ortaokul ve lise öğrencileri bu eğitimler sayesinde eğlenceli ortamlarda, sağlıklı malzemelerle, yaratıcı ve özgür düşünerek değişik sanat, kültür ve sosyal deneyimler yaşayabiliyorlar. Eğitimlerde pratik ve teorik uygulamaların yanı sıra üç aşamadan oluşan bir program uygulanıyor. Bu programlar Tanışma ve Tanıtma – Gezelim Keşfedelim – Yapalım Yaratıcı Olalım bölümlerinden oluşuyor.

Akbank Sanat’ta Öğrencilere Hangi Eğitimler Veriliyor?

Akbank Sanat’ın öğrencilere verdiği saat eğitimleri kapsamındaki Tanışma ve Tanıtım bölümüne katılanlar üçüncü katta bulunan Çağdaş Sanat Atölyesi’ndeki eğitim ekipleri ile tanışıyorlar ve Akbank Sanat’ın faaliyetleri ile ilgili bilgi alıyorlar. Ayrıca ziyaret edecekleri sergi hakkında da bilgilendiriliyorlar. Diğer bölüm olan Gezelim Görelim’de sergi hakkında bilgilendirilmiş olan öğrenciler eğitim ekibi ile beraber giriş kattaki güncel sanat eserlerini inceleme ve üzerlerine tartışma fırsatı buluyorlar. Sergideki eserlerde kullanılan malzemeleri ve teknikleri tanıyorlar. Son bölüm olan Yapalım Yaratıcı Olalım bölümünde gezdikleri sergide bulunan eserlere benzer çalışmalar yapıyorlar.

Akbank Sanat’ın Sanat Eğitimlerine Kimler Katılabiliyor?

Akbank Sanat çağdaş sanat eğitimleri için özel okullarda, vakıf okullarında, devlet okullarında okuyan öğrenciler başvuru yapabildiği gibi vakıfların ve sivil toplum kuruluşlarının başvuruları da kabul ediliyor. Ortaokul ve lise düzeyinde verilen eğitimler hafta içi Perşembe ve Cuma günleri oluyor. 2 saat süren program 10:00 – 12:00 ve 12:15 – 14:15 saatleri arasında gerçekleşiyor. Akbank Sanat tarafından yapılan bilgilendirmede eğitimlerin ücretsiz olduğu da belirtiliyor.