Akbank’ta 2 Önemli Görev Değişikliği Oldu!

Akbank bünyesinde genel müdür yardımcılığı düzeyinde iki önemli görev değişikliği oldu.

Tolga Ulutaş İstifa Etti

Akbank genel müdür yardımcılığı düzeyinde iki değişiklik oldu. Akbank Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda iki kişinin görevi değişti. Akbank Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş kariyerine farklı bir alanda devam etmek istediğini Akbank’a bildirmişti. Akbank Yönetim Kurulu, Tolga Ulutaş’ın istifasını kabul etti. Ulutaş’ın görevinden ayrılmasından sonra Burcu Civelek Yüce’nin de görevi değişti. Akbank’ta İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Burcu Civelek Yüce’nin yeni görevi 1 Haziran 2019 tarihinden başlamak üzere Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığı olacak.

Burcu Civelek Yüce’nin Görevi Değişti

Akbank Genel Müdür Yardımcıları arasında olan ve Direkt Bankacılık GMY olarak çalışan Tolga Ulutaş kariyerini başka bir alanda sürdürmek istediğini belirterek görevinden ayrıldı. Akbank’ta Ulutaş’ın istifasının yanı sıra bir başka görev değişikliği daha yapıldı. Akbank İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Burcu Civelek Yüce’nin görevi alınan bir kararla Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığı olarak değiştirildi. 1 Haziran tarihinden itibaren yeni görevine başlayacak olan Burcu Civelek Yüce’den boşalan koltuğa da İnsan Kaynakları Yönetimi Bölüm Başkanı Pınar Anapa oturacak.

Pınar Anapa Kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversite’nin İktisat Bölümü’nden mezun olan Pınar Anapa daha sonra Sabancı Üniversitesi MBA programını bitirdi. Pınar Anapa, 1999 yılından bugüne kadar Akbank bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Anapa, Akbank’ta bundan böyle İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve devam edecek.