Akbank’tan Yeni Uygulama! İnternetten Swift İzleme Özelliği!

Akbank bankacılık sistemlerinde teknoloji yatırımlarına ağırlık vermeye devam ediyor. Teknolojiyi sonuna kadar takip eden Akbank yeni özelliğini duyurdu. Artık internet üzerinden swift izleme özelliği aktif hale getirildiği için müşteriler yapmış oldukları döviz transferlerini adım adım herhangi bir sekteye uğramadan izleyebilecekler. Böylece hatalı işlemler, kafaya takılan soru işaretleri yeni sistemle birlikte giderilmiş olacak.

Uluslararası para transferi olarak bilinen SWIFT işlemi 2017 yılında Akbank tarafından işleme konmuştu. Bankacılık faaliyetlerine katıldıktan sonra müşterileri memnun edebilmek için sürekli bir gelişim içerisine giren Akbank teknolojik gelişmelerle birlikte internette izleme imkanı sunuyor.

İnternetten Adım Adım Takip Edebilecekler!

Akbank tarafından müşterilere sunulan bu hizmet sonrasında internet üzerinden müşteriler döviz transferlerinin tüm ayrıntılarını izleyebilecekler. Aracıların hangi bankada bekleme yaptığı, paranın bankaya geçene kadar geçirdiği süre zarfı sorunsuz bir şekilde kontrol edilebiliyor. Şimdiye kadar yurt dışı para transferlerinde kişilerin yaşadığı tüm sorunlar yeni uygulamada daha güvenilir bir hale getirildi. SWIFT GPI üyesi olan tüm bankalar bu süreç içerisinde banka masraflarını da müşterilerle paylaşabilecekler.

Akbank Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Bölüm Başkanı Erdoğdu Paker konu hakkında bir açıklamada bulundu. Açıklamalarında ‘Yabancı para transferleri sırasında müşterilerin yaşadıkları sorunlar, yavaşlık, masrafların belirsizliği ve para takibinin yapılamaması gibi sorunlar ortadan kaldırılmış olacak. İnternette bu konuda müşterilerimiz için Swift Takibi ekranı açtık. Bu transferler müşterilerimiz tarafından artık kolaylıkla takip edilebilecek. İşlemlerin biraz daha hızlı hale gelmesini bekliyoruz. Banka olarak her anlamda müşterilerimize daha özel ve güvenli deneyimler sunmak için inovatif çalışmalarımızı devam ettireceğiz’ ifadelerini kullandı.