Aktif Bank Afrika’daki Foruma Sponsor Oldu!

Aktif Bank, Ruanda’da düzenlenen Africa CEO Forum’a 2019 yılında sponsor oldu.

Africa CEO Forum’un Bu Yılki Sponsoru Aktif Bank Oldu

Afrika kıtasında faaliyet gösteren özel sektör firmalarının en büyük buluşma noktası olarak bilinen Africa CEO Forum 2019 yılında Ruanda’da Aktif Bank sponsorluğunda düzenlendi. Aktif Bank tarafından bu organizasyon ve sponsorluk ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada 2012 yılından bu yıla kadar düzenli olarak yapılan Africa CEO Forum’a bu yıl Aktif Bank’ın sponsor olduğundan ve Froum’un Ruanda’da düzenlendiğinden bahsedildi. Aktif Yatırım Bankası’nın sponsor olduğu Africa CEO Forum’un ana teması 2019 yılında “Afrika’nın Geleceğini Şekillendirme” olarak belirlendi.

Afrika’daki Forum’a 700 CEO Katıldı

Aktif Bank 2019 yılında Ruanda’da tertiplenen Afrika kıtasının özel sektöre dair en büyük buluşması olarak nitelenen Africa CEO Forum’a sponsor oldu. Afrika’nın Geleceğini Şekillendirme temasıyla düzenlenen bu yılki Africa CEO Forum’a 1.500’den çok küresel katılımcı iştirak etti. 70’den fazla ülkenin ve 700’den fazla üst düzey yöneticisi ile 120 devletin başkanı ve bakanlarına ev sahipliği yapan Africa CEO Forum’a sponsor ola Aktif Bank bu konuda yazılı açıklama yaparak bilgilendirdi. Forum’da Aktif Bank’ın yer aldığı oturumlar düzenlenerek küresel firmalar ve temsilcilerinin buluşması sağlandı.

Aktif Bank Afrika’da Türkiye’yi Temsil Etti

Aktif Bank Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Suat Utku tarafından sponsorlukla ilgili yapılan açıklamada Banka olarak Afrika kıtasının en büyük organizasyonlarından birine sponsor olmaktan memnuniyet duydukları belirtildi. Muzaffer Suat Utku, Africa CEO Forum’da Aktif Bank’ın aynı zamanda Türkiye’yi de temsil ettiğini, oturumlarda Aktif Bank tarafından Afrika kıtasına sağlanan bankacılık ve dış ticaret alanlarındaki desteklerden bahsedildiğini, Türkiye – Afrika arasındaki işbirliklerinin gelişimine katkıda bulunulduğunu söyledi.