a

Albaraka Bankacılıktan Yeni Bir Banka

Albaraka Bankacılıktan Yeni Bir Banka
0

BEĞENDİM

Albaraka Bankacılık Grubu, Fas Dış Ticaret Bankası (BMCE Bank) ile Fas’ın Kazablanka şehrinde ortaklaşa katılım bankası kurdu. BTI Bank (Bank al Tamweel wa Inma) katılım bankası, kurucularının entegre deneyimi ile Fas pazarının ihtiyaçlarına öncelik verecek. Fas piyasasının finansman ve yatırım ihtiyaçları için somut ve pratik çözümler geliştirmeyi hedefleyen BTI Bank, 2022 yılına kadar, Fas’ın farklı şehirlerinde bankacılık hizmetleri ve elektronik kanallarıyla desteklenen 37 şubelik geniş bir ağ oluşturmayı planlıyor.

Eşit ortaklıkla kurulan BTI Bank genel müdürlük görevine Mohamed Maarouf getirilirken, BTI Bank Başkanılğını Albaraka Bankacılık grubu CEO’su Adnan Yousif, Yönetim Kurulu Üyeliğini ise Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Malek Khodr Temsah yürütecek.

Güçlü bir ortaklıkla Fas Dış Ticaret Bankası (BMCE Bank) ile BTI Bank’ı kurmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Albaraka Bankacılık Grubu CEO’su ve aynı zamanda yeni kurulan BTI Bank Başkanı Adnan Yousif, BMCE Bank ile bu ortalıklarını güçlü ve sürdürülebilir temellere dayanan katılım bankacılığı platformu çerçevesinde oluşturduklarını ifade etti. BTI Bank’ta iki gurubun deneyimlerini birleştirdiğini ve iş birliğine entegre bir yaklaşımla hareket ettiklerini belirten Adnan Yousif, “Fas, katılım bankacılığı alanında önemli bir potansiyele sahip ve bu konuda geleceği parlak bir ülke. BTI Bank kanalıyla deneyim ve uzmanlığımızı Fas piyasasına taşıyacağız. Böylece kardeş ülkenin büyümesine ve refahına da katkıda bulunacağız” açıklamasında bulundu.

BTI Bank’ın, Albaraka Bankacılık Grubu ile gerçekleştirdikleri yakın çalışma ve işbirliğinin sonucu olduğunu ifade eden BMCE Bank Genel Müdürü Brahim Benjelloun Al Touimi,“Ortağımızın tarihsel deneyimi ve piyasayla ilgili güçlü bilgilerinin BTI Bank’ı Fas’taki katılım bankaları için bir model yapmamıza olanak sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

BTI Bank Genel Müdürü Mohamed Maarouf ise, ABG ve BMCE Bank’ın güçlerini birleştirerek, Fas piyasasında katılım bankacılığı için yeni bir model tesis ettiğini vurguladı. Bireyler, profesyoneller ve işletmeler için hızlı, gerçek ve güvenilir bir bankacılık ortağı olmayı hedeflediklerini belirten Mohamed Maarouf ayrıca, emeği ödüllendiren ve toplumsal gelişime katkıda bulunan bir finansal sistemin yaratılmasında katkıda bulunmak istediklerini kaydetti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.