Albaraka Kültür Sanat Yayıncılığın Genel Müdürü Değişti!

Albaraka Türk tarafından kurulmuş olan Albaraka Kültür Sanat Yayıncılık AŞ.’nin başına Ahmet Faruk Çağlar getirildi.

Yeni Genel Müdür Ahmet Faruk Çağlar Oldu

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından kurulan Albaraka Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdürlüğü görevine Ahmet Faruk Çağlar geldi. Albaraka Türk tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.  Yapılan açıklamada Banka’nın kurduğu Albaraka Kültür Sanat ve Yayıncılık AŞ. adlı şirketin genel müdürünün değiştiği bildirildi. Şirketin başına Ahmet Faruk Çağlar’ın geldiği haber verildi.

Ahmet Faruk Çağlar Kimdir?

Albaraka Türk şirketlerinden olan Albaraka Kültür Sanat Yayıncılık AŞ.’nin yeni genel müdürü Ahmet Faruk Çağlar 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Çağlar, Şişli Lisesi’nden 1997 yılında mezun oldu. 2002 – 2004 yılları arasında Almanya’da bulunan Wiesbaden ve Darmstadt Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği eğitimi aldı. Ahmet Faruk Çağlar, 2006 ile 2010 yılları arasında Fransa’da bulunan Paris XIII Üniversitesi’nde psikoloji alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Çağlar bu eğitimin ardından 2011 yılında Amerika’da Syracuse’de dil eğitimi de aldı. Çağar 2013 – 2015 yılları arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde felsefe üzerine yüksek lisans eğitimi aldı, aynı üniversitede 2018 yılında doktora eğitimini bitirdi.

Ahmet Faruk Çağlar 3 Dil Biliyor

Ahmet Faruk Çağlar, 2016 – 2018 yıllarında Viyana Yunus Emre Enstitüsü’nde kültür – sanat danışmanlığı yaptıktan sonra 2019 yılının mart ayında Albaraka Kültür Sanat Yayıncılık’ta Genel Müdür olarak göreve getirildi. Almanya’da yayın yapan Perspektif adlı dergide ve Sabah Ülkesi adlı dergide genel yayın yönetmenliği görevinde bulunan Çağlar İstanbul’da Kaknüs Yayınları’nda redaktör olarak da çalıştı. İngilizce, Almanca ve Fransızca bilen Ahmet Faruk Çağlar evli ve 2 çocuk babasıdır.