a

Albaraka Türk 200 Milyon Lira Değerinde Kira Sertifikası İhraç Etti

Albaraka Türk 200 Milyon Lira Değerinde Kira Sertifikası İhraç Etti
0

BEĞENDİM

Albaraka Türk, 200 milyon TL tutarındaki Kira Sertifikası ihracını gelen 1,5 kat fazla talep ile başarılı bir şekilde tamamladı.

Türkiye’de 30 yıllı aşan tecrübesiyle katılım bankacılığı sektöründe faaliyet gösteren Albaraka Türk, 135 gün vadeli 200 milyon TL tutarlı kira sertifikası ihracıgerçekleştirdi. Bereket Varlık Kiralama aracılığıyla 22 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen ve 175 milyon TL olarak planlanan ihraca, 1.5 kat fazla talep gelmesi sonucu ihraç 200 milyon TL olarak gerçekleşti. Kira Sertifikası ihracına katılan müşterilerin yüzde 25’ini Bireysel, yüzde 75’ini ise Portföy Yönetim Şirketleri, Sigorta Şirketleri ve Emeklilik Şirketleri gibi Kurumsal müşteriler oluşturdu.

İhraç sürecini değerlendiren Hazine, Yatırım Bankacılığı ve Finansal Kurumlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Malek K. Temsah: “Özellikle bireysel müşterilerden gelen yoğun talep ve banka dışındaki finansal kuruluşlardaki artan likidite sayesinde, bu ihraçlar katılım bankaları olarak bizler için mevduatın vadesini kademeli olarak artırmaya imkân sağlarken, piyasadaki yatırımcılar için de rekabetçi bir ortam oluşturduğunu belirtmek isterim. Piyasadaki yüksek volatiliteye rağmen, başarılı ihracımız Türkiye’nin gelişmekte olan yurt içi sermaye piyasalarımıza yönelik talebi desteklemeye devam eden canlı ve büyüyen bir yurt içi likidite tabanına sahip olduğunu göstermiştir.’’ açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.