Albaraka Türk API Platformunu Kullanıma Açtı!

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından 29 değişik bankacılık servisini kapsayan API platformu geliştiricilere açıldı.

Albaraka Türk API’de 29 Bankacılık Servisi Yer Alıyor

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın API platformu geliştiricilerin kullanımına açıldı. Platformda 29 farklı bankacılık servisi yer alıyor. Albaraka Türk API platformundan kurumsal şirketler, fintechler ve start-uplar yararlanabiliyorlar. Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından API platformunun hizmete açılmasıyla ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada Albaraka Türk’ün 6 ana kategori içeriğinde 29 farklı bankacılık servisinin bulunduğu API platformunu hizmete sunduğu, kurumsal şirketler, start-uplar ve fintechler başta olmak üzere geliştiricilerin yararlanacağı platforma developer.albarakaturk.com.tr adresinden ulaşılabileceği bildirildi.

Albaraka Türk API Platformunda Neler Yapılabiliyor?

Albaraka Türk API platformu ile finansal alandaki yeni iş modelleri olanlara, teknoloji meraklılarına finansal hizmetlerin ve ürünlerin 29 farklı API’den yararlanarak geliştirilmesi fırsatı veriliyor. Platformda 6 ana kategori yer alıyor. Bu kategoriler Hesaplar – Para Transferleri – Kredi Kartları – Finansman Bilgileri – Bilgi Servisleri – Yatırım Ürünleri olarak sıralanıyor. Albaraka Türk API’lerini kullanacak olan geliştiriciler müşterilerinin iznni almak suretiyle kendi platformlarından bu kategorilerdeki hizmetleri verebiliyorlar. Ayrıca kişisel finans yönetim uygulamaları sayesinde hesap bilgilerine ve hareketlerine ulaşılabiliyor, müşterilere finansal tavsiyelerde bulunulabiliyor.

Albaraka API Platformunda Nasıl Proje Geliştirilir?

API platformunda bulunan bilgi API’leri yatırım yönetim uygulamasında kullanılıyor. Böylece geliştiriciler müşterilerinin döviz alım satımı yapmasını da sağlamış oluyor. Albaraka Türk API platformuna kayıt kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Kayıt sonrasında geliştiriciler hangi API’leri kullanacağı ve projesinin detaylarını bir form aracılığıyla bildirerek projelerini oluşturuyor. Projelerin uygulamaya alınması sırasında Albaraka API destek ekibinden yardım alınıyor.