Albaraka Türk En İyi Finansal Kurumlar İşlemi Ödülü Aldı!

Albaraka Türk Katılım Bankası, Bonds&Loans Ödülleri kapsamında Yılın En İyi Finansal Kurumlar İşlemi ödülünü aldı.

Albaraka Türk AT1 Sukuk İşlemi ile Ödül Aldı

Türkiye’de finans ve bankacılık alanındaki prestijli organizasyonlarından kabul edilen Bonds&Loans Ödülleri’nde, Albaraka Türk Katılım Bankası’na Yılın En İyi İslami Finans İşlemi kategorisinde ödül verildi. Albaraka Türk organizasyon kapsamında Yılın En İyi Finansal Kurumlar İşlemi’ni aldı. Ödüle konu olan işlem Albaraka Türk tarafından gerçekleştirilen 205 milyon dolarlık İlave Sermaye Sukuk (AT1 Sukuk) işlemi oldu. Banka tarafından bu konu ile ilgili bir açıklama yapıldı ve detaylı bilgilendirmede bulunuldu.

Genel Müdür Melikşah Utku Açıklama Yaptı

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın yaptığı açıklamada hedeflerinin dünyanın en iyi katılım bankası olmak olduğu, 2018 yılının şubat ayında ihraç ettikleri Basel III uyumlu, vadesi AT1 Sukuk işlemi ile Bonds&Loans’da Yılın En iyi Finansal kurumlar İşlemi ödülünü aldıkları, Albaraka Türk olarak ödül aldıkları bu işlemde 205 milyon dolar tutarında AT1 sukuk ihracının gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku’nun fikirlerine de yer verildi. Melikşah Utku, ödül alan sukuk işleminin yatırımcılar, sermaye piyasası uzmanları ve uygulayıcılar tarafından takdir gördüğünü, bundan mutluluk duyduklarını söyledi.

Albaraka Türk Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdi

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku açıklamasında bu işlemin ilk olmasından dolayı pek çok engelle karşılaştıklarını, bu engelleri aşmaları konusunda yardımlarını esirgemeyen bankaların, hukuk firmalarının ve üçüncü tarafların desteği olmasa gerçekleşemeyeceğini de ifade etti. Edinilen bilgilere göre geçen yılın şubat ayında Basel III kriterlerine uygun olarak gerçekleşen ve İrlanda Borsası’nda kote edilen sukuk ihracı ayrıca Türkiye’nin ilk ek ana sermayeli sukuk – bono işlemi olma unvanını da taşıyor.