Albaraka Türk En İyi İşverenler Listesinde Yer Aldı!

Albaraka Türk Katılım Bankası Great Place To Work Enstitüsü’nün Recognition programında En İyi İşverenler Sertifikası aldı.

Türkiye’deki En İyi İşverenler Listesine Girdi

Albaraka Türk Katılım Bankası kısa adı GPTW olan Great Place To Work Enstitüsü tarafından her yıl düzenlenen ve işverenler arasında en iyilerin seçildiği Recognition programında En İyi İşveren Sertifikası almaya hak kazandı. Albaraka Türk böylece Türkiye’deki en iyi işverenler listesine girmiş oldu. Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından bu konu hakkında bir açıklama yapıldı. Türkiye’nin En İyi İşverenleri – 2019 listesi bu yıl 7. kez düzenlendi. Açıklamada Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku da fikirlerini bildirdi.

Liste 16 Milyon Çalışanla Belirleniyor

Great Place To Work Enstitüsü’nün yaptığı listeye 2000’den çok çalışanı olan şirketler katılım gösteriyor. Albaraka Türk Katılım Bankası Türkiye’nin En İyi İşverenleri – 2019 adlı listede yer aldı. Banka ayrıca insan kaynakları dijital dönüşüm ödülünü de almaya hak kazandı. Great Place To Work tarafından her yıl 7 bin civarında işletmenin 16 milyondan çok çalışan bu yarışmaya dahil ediliyor. Yarışma kapsamında listeye girmesine karar verilen şirketlerin kurum kültürlerine bakılarak dünya çağında geniş analizler yapılıyor. GPTW tarafından çalışanlarınca en iyi olarak tanımlanan şirketler en iyi işveren olarak seçiliyor.

Çalışanlarımıza Katılım Bankacılığı Kültürünü Aşılıyoruz

Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku daha iyi bir kurum kültürü ortaya çıkartmak ve çalışanlarına yakışır katılım bankacılığı anlayışını ve yüksek güveni aşılamak istediklerini, bu yolculukta ilk adım olarak Great Place To Work tarafından aldıkları Türkiye’nin En İyi İşverenleri – 2019 listesinde yer almaktan memnun olduklarını söyledi.