Albaraka Türk Katılım Bankası Türkiye’de İlk Banka Oldu!

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada yeni dijital uygulaması hakkında bilgiler verildi.

Albaraka Türk’ten Yeni Dijital Uygulama

Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye’de Western Union mobil uygulamasını tam entegre şekilde ve uçtan uca sunan ilk banka olarak adından söz ettirdi. Albaraka Türk tarafından bu uygulama ve hizmet hakkında bir açıklama yapılarak bilgilendirmede bulunuldu. Açıklamada Banka olarak dünyadaki en iyi katılım bankası olma hedeflerinin devam ettiği, bu stratejinin en önemli parçasının yeni dijital uygulamalar olduğu bildirildi.

Albaraka Türk’ün Uygulaması Sanal Mağazalarda

Albaraka Türk Katılım Bankası Western Union mobil uygulamasını uçtan uca destekleyen ve tam entegre şekilde Türkiye’ye sunan ilk banka olma unvanına sahip oldu. Banka tarafından hayata geçirilen yeni dijital uygulama App Store ve Google Play sanal mağazalarında kullanıma sunuldu. Bu mobil uygulama sayesinde Albaraka Türk müşterileri banka şubesine gitmeye gerek kalmadan işlem detaylarını uygulamadan gerçekleştirebilecekler.

Uygulamanın Gelişim Süreci Devam Ediyor

Albaraka Türk mobil uygulamasında tekrar form doldurmaya gerek olmadan uygulama üzerinden işlemler başlatılabiliyor. Banka’nın 229 fiziki şubesinden herhangi birinde yapılan tahsilat ve ödeme yöntemleri sonuçlandırabilecekler. Bu sayede zamandan tasarruf edilmiş ve müşterilerin işleri kolaylaştırılmış olacak. Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamada bu uygulamanın gelişimine dair çalışmaların Western Union ile ortaklaşa yürütüldüğü, ayrıca Banka’nın müşterilerine uygun fiyatlı ve avantajlar sağlayan ürünlerin sunulmaya devam edileceği, müşterilerin ilgisini çekecek cazip fırsatların devam edeceği bilgisine de yer verildi.