Alman Bankası O Ülkeyi Terk Ediyor!

İngiltere’nin içerisinde bulunduğu Brexit süreci hakkında çeşitli çalışmalar devam ederken finans kuruluşları da bu süreçte kendilerine yeni bir yol çizmeye başladılar. Alman online bankası olarak bilinen N26, İngiltere’nin Brexit geçişini tamamlamasının ardından yeni bir karar verdiğini açıkladı ve bunun üzerine harekete geçti. Ülkeden çekilme kararı aldığını açıkladı.

Bankanın bir Avrupa bankacılık lisansı bulunuyor. Yeni dönemde bu lisansını kullanmayacağını ve İngiltere’den tamamen çekileceğini açıkladı. İngiltere’de bulunan banka ülkede bulunan tüm hesaplarını kapatacağını açıkladı.

N26 konu hakkında bir açıklamada bulundu. ‘İngiltere bir süre önce aldığı kararı uygulamaya koyarak Avrupa Birliği’nden çıkış yapıyor. Bizim de banka olarak bir Avrupa bankacılık lisansımız bulunuyor. Bundan sonraki dönemde Brexit sürecinin tamamlanması ile birlikte İngiltere’de faaliyetlerimize devam edemeyeceğimizi belirtmek isteriz. Bu noktada ülkeden ayrılıyoruz. Çalışmalara başladık. Sürecin tamamlanması birkaç ayı alabilir. Tüm hesaplarımızı kapatacağız’ dedi. N26 İngiltere’de bulunan hesaplarını 15 Nisan tarihinde kapatma kararı aldığını sonradan yaptığı başka bir açıklama ile duyurmuş oldu.