Alternatif Bank 23.3 Milyar TL Kredi Sağladı!

Alternatif Bank tarafından bu yılın ilk çeyreğine dair finansal sonuçlar açıklandı.

Alternatif Bank’ın Aktifleri Yüzde 21 Arttı

Alternatif Bank’ın açıkladığı 2019 yılı ilk çeyrek sonuçlarından Banka’nın aktifleri toplamının 26.5 milyar lira düzeyine ulaştığı öğrenildi. Alternatif Bank bu yılın ilk çeyreğini belirlediği hedefler doğrultusunda tamamladı ve aktiflerini 2018 yılının ilk çeyreklik dönemine göre yüzde 21 artırmayı başardı. Alternatif Bank’ın aktifleri 26.5 milyar Türk Lirası oldu. Aktif Bank tarafından 2019 yılı ocak – şubat – mart aylarını kapsayan döneme ait elde edilen finansal sonuçlar ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Aktif Bank Kredileri 23.3 Milyar Lira Oldu

Açıklamada Alternatif Bank’ın bu yılın ilk üç aylık döneminde finansal kiralama alacakları da dahil olmak üzere nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla Türkiye ekonomisine destek vermeye devam ettiği söylendi. Alternatif Bank kredileri bahsi geçen dönemde 23.3 milyar lira olarak gerçekleşti. Banka’nın mevduatları toplamı ise bu dönemde 13.4 milyar liraya erişti. Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür de açıklamada görüş bildirdi. Kaan Gür, 2019 yılının ilk çeyreklik kısmının Alternatif Bank tarafından başarılı bir performansla tamamlandığını söyledi.

Öz Kaynakları Yüzde 20 Artış Kaydetti

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür açıklamasında emin adımlarla bankacılık sektöründeki yerlerini koruduklarından, öz kaynaklarının 2018 yılının sonuna göre yüzde 20 oranında arttığından, sermaye yeterlilik rasyolarının da yüzde 17.5 düzeyinde gerçekleştiğinden bahsetti. Yılın ilk üç ayında 272.7 milyon lira tutarında sermaye artışı yaptıklarını da belirten Kaan Gür, bu artışın The Commercial Bank’ın;  Türkiye ekonomisine ve kendilerine uyduğu güven, gösterdiğini de söyledi.