Alternatif Bank 290.9 Milyon Liralık Sermaye Artışına Gitti!

Alternatif Bank tarafından 290.9 milyon liralık sermaye artışına gidildi.

Alternatif Bank Sermayesini 290.9 Milyon Lira Artırdı

Alternatif Bank belirlenen büyüme hedefleri kapsamında sermayesini 290.9 milyon lira artırdığını duyurdu. Alternatif Bank tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapılarak bilgilendirmede bulunuldu. Açıklamada BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Alternatif Bank’ın sermaye artırımı başvurusunun onaylandığı, tescil süresinin tamamlanmasının beklendiği bildirildi.

Sermaye Yeterlilik Rasyosu Yüzde 18’i Aştı

Alternatif Bank, BDDK’dan tescil aldıktan sonra gerçekleşecek olan nakit sermaye girişini 290.9 milyon Türk Lirası olarak belirledi. Bu rakamla birlikte Banka’nın sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 18’in üzerine çıkmış olacak. Alternatif Bank geçen yılın başından bu yana toplamda 750 milyon liradan fazla üç kez sermaye artırımı yaptı. Banka’nın sermayesi 1.73 milyar Türk Lirası’na ulaştı.

Aktiflerimizin Kalitesi Önceliklerimiz Arasında

Yapılan açıklamada Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür de fikir belirtti. Kaan Gür hissedarları olan Commercial Bank ile beraber belirledikleri stratejik hedefler kapsamında emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Gür, Alternatif Bank’ın aktiflerinin kalitesinin artırılmasını öncelik olarak belirlediklerini, ancak bunu yaparken risk yönetiminden taviz vermediklerini, sergiledikleri performansın 2023 hedeflerine uyumlu olarak artarak devam ettiğini söyledi. Alternatif Bank 2023 yılına kadar toplam 300 milyon dolar sermaye artışı planlıyor.

Alternatif Bank’ın Danışman Bankacılık Misyonu Sürecek

Alternatif Bank son olarak yaptıkları 290.9 milyon liralık sermaye artışının duyulan güvenin bir işareti olduğunu, Danışman Bankacılık misyonlarına devam ederek tüm paydaşlarına değer katmaya devam edeceklerini, diğer yandan nakdi krediler ve gayri nakdi krediler aracılığıyla Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı da sürdürdüklerini belirtti.

 

Başa dön tuşu
Kapalı