Alternatif Bank EBRD’den 2. Yılda da Birincilik Ödülü Aldı!

Alternatif Bank’a Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından ikinci kez Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı ödülü verildi.

Alternatif Bank Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı Oldu

Alternatif Bank, EBRD yani Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın Dış Ticaret Finansman Programı dahilinde Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı seçildi. Banka tarafından alınan bu ödül ile ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada EBRD’nin bahsi geçen bu programına 2017 yılında 50 milyar dolar limitle dahil oldukları, bu miktarı efektif ve hızlı bir şekilde kullandıkları ve 50 milyon doların kısa süre içinde Alternatif Bank tarafından iki katına çıkartıldığı söylendi. 2018 yılının şubat ayında Alternatif Bank’ın 100 milyon dolara çıkarttığı limit yeniden 4 aylık bir sürede kullanıldı. Bu işlemler Banka’nın 2 yıl üst üste Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı ödülünü almasını sağladı.

Alternatif Bank Ödülünü Teslim Aldı

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından Alternatif Bank’a ödülü Bosna – Hersek’te düzenlenen ve 50 farklı ülkeden 152 kurumun 250’den çok temsilcisinin katıldığı bir törenle verildi. Ödülü Banka adına Alternatif Bank Finansal Kurumlar Genel Müdürü Ahmet Kınalısoy ve Genel Müdür Yardımcısı Şakir Sömek teslim aldı. Alınan bu ödülle ilgili yapılan açıklamada Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür’ün görüşleri de yer aldı.

Milletler Üstü Kurumlarla İlişkiyi Çok Önemsiyoruz

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, milletler üstü kurumlarla sürdürülen ilişkileri çok önemsediklerini, EBRD ile işbirliklerinin bundan 3 yıl önce başladığını, Alternatif Bank’a yurtdışı arenada verilen bu ödülün Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile devam eden ilişkilerinin gücünün de bir işareti olduğunu, Alternatif Bank’ın reel sektöre sağlayacağı finansman desteklerinin bundan sonraki dönemlerde de devam edeceğini söyledi.