Alternatif Bank Girişimcilere 100 Milyon Dolar Kredi Sağlıyor!

Alternatif Bank tarafından yurtdışından KOBİ’lere ve kadın girişimcilere kullandırılmak üzere 100 milyon dolar kaynak sağlandı.

Alternatif Bank Yurtdışından 100 Milyon Dolar Kredi Aldı

IFC olarak kısaltılan Uluslararası Finans Kurumu tarafından Alternatif Bank’a, Türkiye’deki KOBİ’lere ve kadın girişimcilere finansman desteği sağlaması için 100 milyon dolar tutarında kaynak sağlandı. IFC’nin Alternatif Bank’a sağladığı kaynağın vadesi 5 yıl olarak belirlendi. Alternatif Bank finansman desteğini yurtdışı fonlama programı kapsamında aldı. Banka tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı ve detaylardan bahsedildi.

Yurtdışı Finansmanının Vadesi 5 Yıl Oldu

Alternatif Bank tarafından yapılan açıklamada Uluslararası Finans Kurumu’ndan, Türkiye’de faaliyet gösteren, hissedarları kadın olan ya da kadın profesyonel işletmeciler tarafından yönetilmekte olan şirketlere destek sağlanması amacıyla 100 milyon dolar tutarında kaynak sağlandığı, IFC’den sağlanan bu kaynağın vadesinin 5 yıl olduğu bildirildi. Alternatif Bank’ın açıklamasında Genel Müdür Kaan Gür de fikir bildirdi.

Kadınların Türkiye Ekonomisine Desteği Büyük

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür yaptığı açıklamada kadınların cesaretleri, girişimci ruhları ve azimleriyle Türkiye ekonomisinin büyümesine büyük destek sağladıklarını, bu kapsamda Uluslararası Finans Kurumu tarafından Alternatif Bank’a kredi desteği sağlandığını, bu kaynağın Türkiye ekonomisine ve Alternatif Bank’a yurtdışında duyulan güvenin bir işareti olduğunu, sağlanan yurtdışı finansman desteğini yurtiçinde kadın girişimcilere kullandıracak olmaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Alternatif Bank’ın danışman banka anlayışıyla yoluna devam ettiğini, bundan sonraki dönemde de Türkiye ekonomisini çeşitli şekillerde desteklemeye devam edeceğini de ifade etti.