Alternatif Bank Sermayesini 272.7 Milyon Lira Artırmak İstiyor!

Alternatif Bank’ın sermayesi 2019 yılı hedefleri kapsamında 272.7 milyon lira artırılacak.

Alternatif Bank’ın Sermayesi 1.44 Milyar Liraya Çıkacak

Alternatif Bank 2019 yılı ve daha sonraki yıllar için belirlediği hedeflerini gerçekleştirebilmek için sermayesini artıracak. Alternatif Bank sermayesini 272.7 milyon lira artırmayı planlıyor. Banka tarafından sermaye artışının konu edildiği bir açıklama yapıldı. Açıklamada tescil sürecinin tamamlanmasının ardından gerçekleşecek olan nakit sermaye girişinin olacağı ve Alternatif Bank’ın ödenmiş sermayesinin 1.44 milyar liraya yükseleceği, Banka’nın sermaye yeterlilik rasyosunun da yüzde 17.5’in üzerine çıkacağı bildirildi. Açıklamada Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür’ün fikirleri de yer aldı.

Alternatif Bank Kredilerle Ülke Ekonomisini Destekleyecek

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür açıklamasında belirledikleri iş planları kapsamında yollarına emin adımlarla devam ettiklerini, risk yönetiminden taviz vermediklerini, aktiflerinin kalitesini her zaman ön planda tuttuklarını, bu gibi nedenlerden dolayı başarılı performans sergilemeye devam ettiklerini söyledi. Kaan Gür, Alternatif Bank’ın hissedarı olan The Commercial Bank’ın, Türkiye ekonomisine ve Alternatif Bank’a güveninin tam olduğunu, gerçekleştirecekleri sermaye artışının aynı zamanda Alternatif Bank’ın bilançosunun güçlenmesini sağlayacağını, Alternatif Bank kredileri yoluyla Türkiye ekonomisinin desteklenmesine devam edileceğini de belirtti.

Planlarımızın En Önemli Oyuncusu Alternatif Bank

Bir açıklama da Alternatif Bank Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve The Commercial Bank Grup Yöneticisi Joseph Abraham’dan geldi. Abraham, Türkiye ekonomisine duydukları güvenden dolayı Alternatif Bank’a tam destek sağlamaya devam ettiklerini, bugüne kadar Alternatif Bank’a 1 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını, son sermaye artışının da bunun kanıtı olduğunu, Commercial Bank Grubu’nun gelecek 5 yıllık stratejik planlarının en önemli oyucusunun Alternatif Bank olduğunu söyledi.