Alternatif Bank’tan İhracatçılara 675 Milyon Dolar Destek!

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, ihracatçının yol arkadaşı olmak istediklerini söyledi.

Türkiye İhracatta Daha Donanımlı Hale Gelmeli

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü İstanbul Grand Hyatt Otel’de düzenlenen bir toplantıda Banka olarak ihracat faaliyetleri olan firmalara sundukları hizmetlerden ve sağladıkları avantajlardan bahsetti. Kaan Gür toplantıdaki konuşmasında Türkiye olarak ihracatta daha donanımlı hale gelinerek yeni pazarlara erişilmesi gerektiğini, Alternatif Bank’ın bu gibi fırsatları desteklemek istediğini söyledi. Kaan Gür, küresel ticaretten Türkiye’nin aldığı payın artırılması ve cari açık rakamının aza indirilmesi için ihracatın kritik bir nokta olduğunu söyleyerek, ülkemizin ihracattaki gelişim alanlarını, potansiyelini, yeni pazarlarla ilgili püf noktalarını da değerlendirdi.

Alternatif Bank Dış Ticaret Hizmetleri Hakkında Bilgilendirildi

İstanbul’da düzenlenen değerlendirme toplantısına Alternatif Bank Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Şimşek de katıldı. Toplantıda Alternatif Bank’ın danışman bankacılık anlayışı kapsamında ihracatçılara sunulan finans desteklerinin yanı sıra Banka tarafından hizmete sunulan Dış Ticaret Eğitim Seminerleri ve Dış Ticaret Danışman Hattı ile ilgili ayrıntılı bilgiler de paylaşıldı.

İhracat Firmalarının Bilgiye Erişime İhtiyacı Var

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür yaptığı konuşmada Türkiye’nin ihracatının son yıllardaki büyümesinin istikrarla devam ettiğini, 2018 yılının genelinde 168 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiğini, 2019 yılının sonuna dair ihracat hedefinin 180 milyar doların üzeri olarak belirlendiğini söyledi. Kaan Gür, Alternatif Bank’ın sağladığı ihracat taahhütlü kredilerin iki yıl önce 147 milyon dolar olduğunu, 2019 yılında bu rakamın 675 milyon dolara ulaştığını, ihracatla uğraşan firmaların finansal desteğin yanında ayrıca bilgiye erişimlerinin de sağlanması gerektiğini, Alternatif Bank’ın bu yönde çalışmalarının da sürdüğünü söyledi.