Alternatif Lease’in Yeni Genel Müdürü Belli Oldu!

Alternatif Bank iştiraklerinden Alternatif Lease’in yeni Genel Müdürü Emre Tongo oldu.

Emre Tongo Alternatif Lease Genel Müdürü Oldu

Leasing sektörünün deneyimli isimlerinden olan Emre Tongo, Alternatif Leasing Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Alternatif Bank’ın iştiraki firmalardan olan Alternatif Lease’deki bu görev değişikliği ile ilgili açıklama Kaan Gür’den geldi. Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür yaptığı açıklamada finansal kiralama alanının lider kurumlarından olan, Banka’nın iştiraklerinden Alternatif Lease’e Genel Müdür olarak Emre Tongo’nun getirildiğini duyurdu. Kaan Gür, Alternatif Lease’nin müşterilerinin beklentileri çerçevesinde kaliteli ve esnek çözümler üreterek grup içinde destekleyici rol oynadığını da söyledi.

Alternatif Lease Finansal Kiralamada Lider Konumda

Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür yeni atama ile ilgili yaptığı açıklamada müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Alternatif Lease’nin finansal kiralama sektörünün lider firmaları arasında olduğunu, Alternatif Bank iştiraklerinden olan kurumun genel müdürlüğüne Emre Tongo’nun getirildiğini, sektördeki deneyimi ile bilinen Tongo’nun  Alternatif Lease’in büyümesine katkılarının büyük olacağını düşündüklerini ve kendisine yeni görevinde başarılar dilediğini söyledi.

Emre Tongo Kimdir?

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Emre Tongo bankacılık kariyerine 1992 yılında başladı. Daha sonra sigortacılık ve filo yönetimi iş kollarında önemli görevlerde bulundu. 1999 – 2019 yıllarını kapsayan dönemde Garanti Bankası – Garanti Factoring – Garanti Finansal Kiralama – Garanti Filo Yönetimi – Coface Sigorta gibi pek çok şirkette üst düzey yöneticilik yaptı. 2019 yılının nisan ayında Alternatif Lease’e katılan emre Tongo Genel Müdürlük görevine atandı.