a

Amazon Yapay Zeka Destekli Ürünlerini Tanıttı!

Amazon Yapay Zeka Destekli Ürünlerini Tanıttı!
0

BEĞENDİM

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de site açan dünya e – ticaret devi Amazon tarafından yapay destekli yeni ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

Amazon Asistan Destekli Ürünlerini Sundu

Amazon geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de resmi olarak açtığı online alışveriş sitesi ile adından söz ettirmişti. Amazon tarafından otomobil, akıllı fırın, duvar saati gibi pek çok asistan destekli yapay zeka teknolojisine sahip ürünün tanıtımı yapıldı. Amazon’un yeni ürünleri ilginç tasarımları ve teknolojik özellikleri ile dikkat çekti. Tanıtımı yapılan ürünler arasında en çok yapay zeka teknolojili sesli kontrol sistemi bulunan akıllı mikrodalga fırın ses getirdi. Dünyanın e – ticaret devi olarak bilinen Amazon akıllı mikrodalga fırınına Amazon Basic Microwawe adını verdi. Akıllı fırın kullanıcısını tanıyor ve verilen sesli komutları yerine getirebiliyor.

Amazon’un Akılı Fırını Kullanıcısının Sesini Tanıyor

Amazon akıllı mikrodalga fırını kullanıcısının “Alexa” diye seslenmesi halinde çalışmaya başlıyor. Devamında pizzanın ısıtılması, yemeğin buzunun çözülmesi, patlamış mısır hazırlanması gibi sesli komutları algılayarak verilen talimatları gerçekleştirmeye başlıyor. Amazon Basic Microwawe akıllı mikro dalga fırın öncelikle Amerika’da tüketicilere sunulacak. 14 Kasım 2018 tarihinde piyasada olacak fırının satış fiyatı 59.99 dolar olacak. Amazon tarafından tanıtılan diğer ürünler arasında yapay zekanın tüm otomobillere taşınmasını sağlayacak olan Echo Auto da dikkat çekti.

Amazon’dan Tüm Otomobillere Sesli Asistan

Amazon’un sesli asistanı Alexa’nın otomobillerin içine monte edilmesini sağlayan Echo Auto ile modellernin ve markasının ne olduğu fark etmeksizin tüm otomobiller sesli asistana sahip olabilecek. Henüz ön sipariş aşamasında olan Echo Auto’nın başlangıç fiyatının 24.99 dolar olması, daha sonra 49.99 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Echo Auto’nun 2018 yılının sonlarında satışta olacağı bildirildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.