a

Apple Pay Almanya'da Faaliyete Alınacak

Apple Pay Almanya'da Faaliyete Alınacak
0

BEĞENDİM

Teknoloji devlerinden Apple, 2014 senesinde duyurmuş olduğu mobil ödeme sistemi Apple Pay’ı Almanya genelinde faaliyete almaya hazırlanıyor. Bu sayede Almanya’da ikamet eden Apple kullanıcıları Mac, iPhone veya iPad gibi cihazlar üstünden kolay ve hızlı bir biçimde ödemelerini yapabilecekler. 

Apple, kullanım sırasında ödemeler adına benzersiz bir işlem kodu oluşturan Apple Pay’in, kullanıcılara ait hassas verileri cihaz bünyesinde veya sunucularda saklamadığını belirtiyor. Bunun yanı sıra söz konusu bilgileri üçüncü parti satıcılarla da paylaşmayan dev şirket, Touch ID ve Face ID gibi kimlik doğrulama teknolojilerini Apple Pay’a entegre ederek daha hızlı ve güvenli bir ödeme hizmeti sunuyor. 

Dünya genelinde 250 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan Apple Pay’ın şimdilik sadece 24 ülke genelinde hizmet sunduğu dile getirilirken, söz konusu ülkeler arasında Türkiye’nin henüz bulunmadığı biliniyor. Fakat Apple’ın son zamanlarda Avrupa ve MENA bölgelerine gerçekleştirdiği yatırımların Apple Pay’ın yakın bir zaman dilimi içerisinde Türkiye’de de kullanılabileceğine yönelik umut verdiği ifade ediliyor. 

Apple Pay Nedir?

Apple Pay, teknoloji devleri arasında bulunan Apple’a ait bir ödeme sistemi olarak bilinirken, bu sistem sayesinde kredi kartı ve banka kartı bilgileri token olarak Apple cihazlarında güvenli bir biçimde saklanıyor ve ödemeler Apple cihazları sayesinde kolaylıkla gerçekleştiriliyor. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.