a

Aston Martin’den Çift Motorlu Elektrikli Otomobil!

Aston Martin’den Çift Motorlu Elektrikli Otomobil!
0

BEĞENDİM

Aston Martin’in ilk elektrikli otomobil modeli Rapide E’nin tanıtımı dünya genelinde yapıldı.

Aston Martin Elektrikli Otomobilini Tanıttı

Aston Martin tarafından üretilen ilk elektrikli otomobil Rapide E tanıtıldı. Modelde çift elektrikli motor bulunuyor ve 602 beygir gücüne sahip 100 kilometre hızı 4 saniyede yakalayabilen Rapide E elektrikli otomobilden dünyada sadece 155 tane üretileceği açıklandı. modelin 2019 yılının sonunda satışta olacağı tahmin edilirken, elektrikli otomobil tam kapasite şarj ile 322 kilometre yol yapabiliyor.

Aston Martin Rapide E Modelin Özellikleri

İngiltere merkezli spor ve lüks otomobiller üreten dünyaca ünlü otomotiv firması Aston Martin, tarihinde ilk defa ürettiği elektrikli otomobil modeli Rapid E’nin dünyaya tanıtımını yaptı. Aston Martin ile William Advanced Engineering şirketi ile ortaklaşa tasarlanarak ortaya çıkartılan Rapide E, dünyada sadece 155 adet olacak. Otomobilde tamamen elektrikli olan 2 adet motor bulunuyor. 602 beygir gücüne sahip olan Rapide E elektrikli otomobil 4 saniye içinde 100 kilometre/saat hıza ulaşabiliyor. Araç tam şarj edildiğinde 302 kilometre yolu kat edebiliyor. Çift elektrikli motora sahip aracın şarjı azalsa dahi tam kapasite çalışan bir performans sergiliyor.

Rapide E 2019 Yılında Satışta Olacak

Aston Martin elektrikli otomobil modeli Rapide E İngiltere’nin Galler bölgesinde bulunan Athan adlı fabrikada üretilecek. Athan üretim tesisleri Aston Martin’in dünyadaki en büyük ikinci üretim tesisi olarak bliniyor. Rapide E elektrikli aracın şarjı 1 sat içinde tam dolu hale getirilebiliyor. Tüketiciler ve teknoloji haberleri takip edenler tarafından merakla beklenen Ast9on Martin Rapide E’nin önümüzdeki yılın sonlarına doğru tüketicilerin beğenisine ve satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.