a

AXA Yeni Yapılanmayla Yönünü FinTech'e Çeviriyor

AXA Yeni Yapılanmayla Yönünü FinTech'e Çeviriyor
0

BEĞENDİM

30 seneye yakın geçmişi bulunan ve 55 milyon pound değeri olan Framlington Fonu, 20 Kasım tarihi itibariyle Framlington FinTech Fonu olarak tekrardan isimlendirilecek.. Şirket tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, banka ve sigorta şirketleri gibi geleneksel finans servislerine yatırımlar devam edecek olsa dahi finans kuruluşlarına teknoloji sağlayan şirketler de söz konusu geçiş ile beraber yatırım portföyü içinde yerini alacak. 

Konu hakkında açıklama yapan Fon Yöneticisi Vincent Vinatier, fonun 1986 senesinde piyasaya çıkmasından bu yana finansal hizmetler sektörünün büyük ölçüde değişime uğradığının altını çizerek, teknolojik gelişmelerin, insanların ve işletmelerin nasıl etkileşime girerek çalışma yaptıklarına yönelik standartların tümüyle değiştirdiğini aktardı. Vinatier, özellikle finansal hizmetler alanı çerçevesinde söz konusu durumun kendini bir hayli hissettirdiğini vurguladı.

Finansal Hizmetler Sektöründe Hızlı Değişim

Meydana gelen söz konusu dönüşümü kabul edip, fonun yatırım politikasını bu doğrultuda tekrar yapılandırdıklarını dile getiren Vinatier, Framlington FinTech fonunun daha çok yatırım imkanına erişeceğine ve hızlı değişkenlik gösteren finansal hizmet ortamına uyum gösteren, fon adına uzun vadeli büyüme sağlayabilecek şirketleri belirleyip daha iyi bir konuma geleceğine inandıklarını belirtti. 

Öte yandan AXA, gelişmekte olan temalara ilişkin araştırmalar gerçekleştireceğini bu senenin ilk ayları içerisinde duyurmuştu. Şirket bu sayede gelecek dönemlerde önemli dönüşler elde etmeyi planlıyor. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.