Bakan Açıkladı! O Borçlar Yeniden Yapılandırılacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada Ziraat Bankası ve Tarım Kredi’den kullanılan kredi borçlarının yapılandırılacağı haber verildi.

Tarımsal Kredi Borçları Yeniden Yapılandırılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada vatandaşların Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nden kullandıkları tarım kredilerinin yapılandırılacağını söyledi. Bekir Pakdemirli, 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren kredi borcu hukuki takibe düşen ve afetler sebebiyle borçları ertelenmiş olan tarımsal kredi sahiplerinin borçlarının yeniden yapılandırılacağını belirtti. Pakdemirli, gübre ve mazot ödemesi desteklerinin 22 Şubat 2019 tarihinde yani bugün başlayacağını da duyurdu, tarımsal kredi borçlarının yapılandırılacağını ifade etti.

Afetzedelerin Kredi Borçları da Yapılandırılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası’ndan daha önce kullanılan ve 31 Aralık 2018 tarihinden itibaren yasal takibe düşen tarım alanındaki kredi borçlarının ve afet sebebiyle gecikmeden olan aynı alandaki kredi ödemesi ertelenen üreticilerin bu konulu borçlarının yeniden yapılandırılacağını söyledi. Bakan Pakdemirli tarafından dün yapılan açıklamada da mazot ve gübre destek ödemelerinin bugün yapılacağı belirtilmişti. Pakdemirli dünkü açıklamasında 2018 yılının gübre ve mazot destekleme ödemelerinin başlayacağını, çiftçilere bu ödemeler kapsamında 2.9 milyar lira tutarında ödeme, 448 bin üreticiye 1 milyon 725 bin baş buzağıya da toplam olarak 821 milyon lira tutarında buzağı destek ödemesi yapılacağını da bildirmişti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün yaptığı açıklamada tarımsal kredi borçlarının yeniden yapılandırılacağını haber verdi.