Bank of America Türk Bankaları İçin Hedef Fiyatlarını Açıkladı

ABD’nin önde gelen bankalarından birisi olan Bank of America son dönemlerde, Türk bankalarını değerlendirdi ve sonucunda yeni hedef fiyatını açıkladığını duyurdu. Borsa İstanbul son dönemlerde rekor üzerine rekor kırmaya başladı. 122 bin puanı geçerek tarihi zirvesine ulaşan Borsa İstanbul’un bu yükselişi sonrasında pek çok banka hissesi sınıfta kaldı. Bu nokta hisse artışlarına uyum sağlayamadığı belirlendi.

Bankalar arasında, Garanti Bankası ve Akbank hisselerinde meydana gelen yükselişle dikkat çekti. Diğer bankaların hisselerindeki yükseliş belirli bir seviyede kaldı. Amerika’nın önemli bankalarından birisi olan Bank of America, Türk bankaları ile bir analiz gerçekleştirdi. Bu analiz sonucunda hedef fiyatları daha önce benimsenmişken, fiyatların yenilendiği belirlendi.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında Akbank hisselerinin hedef fiyatı 9.30 liradan, 11.05 liraya yükseltildi. Garanti Bankası’nın hisse değerleri 12,70 liradan 15.20 liraya çıkarıldı. Yapı Kredi Bankası’nın hedef fiyatı 2,84 liradan 3.85 liraya çıkarıldı. İş Bankası’nın hedef fiyatı 6.88 seviyelerindeyken, 8.10 seviyelerine kadar çıkarıldı. Şimdilerde İş Bankası borsa fiyatlarında 7 lira civarlarında işlem görmeye devam ediyor.

Bankanın değerlendirmeleri sırasında İş Bankası hakkında yorumda bulunmazken, Akbank, Garanti ve Yapı Kredi bankaları hisselerinin alınabilir durumda olduğunu belirtti. Halk Bankası hisselerinin ise satılması önerilirken, hedef fiyatı 7.12 liradan 7.65 seviyelerine kadar çıktı.