a

Banka Çalışanlarının Korkulu Rüyası Bel ve Boyun Ağrıları!

Banka Çalışanlarının Korkulu Rüyası Bel ve Boyun Ağrıları!
0

BEĞENDİM

Banka çalışanlarını bekleyen önemli sağlık sorunları arasında oturarak çalışıyor olmalarından dolayı bel ve boyun ağrıları yer alır.

Banka Personellerinde Ön Çok Görülen Sağlık Sorunları

Uzun süre masa başında çalışıyor olmak banka çalışanlarının sağlığını en çok etkileyen durumlar arasındadır. Bankalardaki koltuklar her ne kadar vücut şekline uygun olursa olsun yine de mesai saatleri oyunca sürekli oturuyor olmak ağır yük taşıyanlarda olduğu gibi bel ve boyunda sorunlar yaşanmasına neden olur. Her ne kadar dik oturulmaya çalışılsa da bir süre sonra belde, boyunda ve sırt bölgesinde ağrılar görülür. Masa başında çalışan banka personelleri de bu sorularla sıklıkla karşı karşıya gelirler. Bu sorunların en aza indirilmesi için uzmanlar tarafından önerilenlere dikkat etmek en azından ağrıların azaltılmasını ve daha rahat çalışılmasını sağlar.

Uzmanlar Bel – Boyun – Sırt Ağrılarına Karşı Uyarıyor

Fizik tedavi konusunda uzman kişiler diğer ofis çalışanlarına olduğu gibi banka çalışanları sağlık sorunları için bazı tavsiyelerde bulunuyorlar. Bunların başında çalışma ortamlarının çalışanların sağlığına uygun halde dizayn edilmesinin gerekli olduğu geliyor. Bankalar bu önerileri kulak ardı etmeyip çalışanlarının konforu ve sağlığı adına uygun ofis mobilyalarını tercih etseler de oturulan sürenin uzun olması bahsi geçen rahatsızlıkları kaçınılmaz hale getiriyor. Kas ve iskelet sisteminde görülen rahatsızlıkların genellikle ağır işlerde çalışan kişilerde görüldüğünün düşünüldüğü gibi yanlış bir bilginin olduğunu belirten uzmanlar bel ağrıları, boyun ağrıları ve sırt ağrılarının bilinenin aksine günümüzde banka çalışanları da dahil olmak üzere ofis ortamında bilgisayar başında oturarak çalışmak durumunda olan kişilerde daha çok görüldüğü ile ilgili bilgilendiriyor. Bu gibi rahatsızlıkların banka çalışanlarının performansına, iş verimine hatta maliyetlere dahi yansıdığı gerçeğinin de altını çiziyorlar. Banka personellerinin sağlık sorunları ile ilgili diğer yazılarımızdan bu gibi sorunlarla başa çıkmak için püf noktası kabul edilebilecek bazı bilgilere ulaşılabilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.