→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  

Bankaların Altın – Gümüş – Platin Kredileri Yeniden Düzenlendi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 sayılı kararla ilgili tebliğde değişiklik yapıldı.

Bankaların Kullandırdığı O Krediler Kaldırıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında tebliğde yaptığı değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı ve yürürlüğe girdi. Değişikliğe göre bankaların depo hesapları karşılığı altın, platin ve gümüş ile satın aldıkları karşılıkların Türkiye’de yerleşik olan müşterilerine Türk Lirası olarak, yurtdışında yerleşik olan müşterilerine de döviz ya da Türk Lirası olarak yapacakları ödemelerde kullandırabildikleri krediler yürürlükten kaldırıldı. Bahsi geçen kredi bankalar tarafından Türkiye’de veya yurtdışında yerleşik olan kişilere en az 5 milyon dolar tutarında ve 1 yıldan uzun vadede olmak üzere kullandırılıyordu.

Altın Kredisi Tebliğ Değişikliği Yürürlüğe Girdi

Resmi Gazete’de yürürlüğe giren tebliğ değişikliği ile bankaların yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine kullandırdıkları platin, gümüş ve altın kredisi yürürlükten kaldırılmış oldu. Değişiklik Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında başlıklı tebliğde gerçekleşti. Tebliğ değişikliğinden önce bankalar bünyesinde bulunan altın, gümüş ve platin hesaplarına karşılık olarak Türkiye’de ya da yurtdışında yerleşik olan müşterilere 1 yıldan uzun vadeli ve 5 milyon dolardan çok tutarda altın, gümüş, platin kredisi kullandırılabiliyordu.

Kredinin Alt Limiti 5 Milyon Dolardı

Bankalar artık bünyelerinde bulunan altın, platin ve gümüş cinsinden depo hesaplarına karşılık olarak kredi kullandıramayacaklar. Bu krediler yurtiçinde ve yurtdışında bulunan müşterilere 5 milyon dolar alt limitle sağlanıyordu. Değişiklik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 


→ ING Bank 0.79'dan başlayan oranlara ihtiyaç kredisi başvurusu  
Kapalı