a

Barclays'den KOBİ'lere Ücretsiz Mobil Faturalama

Barclays'den KOBİ'lere Ücretsiz Mobil Faturalama
0

BEĞENDİM

Küçük işletmeler adına uygulama içerisinden müşterilerine mobil faturalama hizmeti sunan ilk büyük İngiliz bankası Barclays oldu.

Barclays, 250 farklı tüccar ve mikro işletme sahibi ile beraber yapılan anketler sonrasında faturalamanın yıllık ortalama bazda 2 bin pound maliyeti ortaya çıkardığı belirtildi. Bununla beraber işletmelerin üçte biri kadarı da bu süreçler çerçevesinde hafta sonlarında bile çalışmak zorunda kalabiliyorlar.

Barclays, iOS ve Android uygulamaları içerisinde yer alan bu yeni özellikler sayesinde KOBİ’lerin hareket halinde olduğu zamanlarında fatura oluşturmaları ve göndermelerine de olanak sağlamış olacak. Ayrıca bununla beraber kullanıcılar faturalarını takip ederek yönetebildikleri gibi ödemelerin ne zaman yapılacağını da kontrol edebilecekleri gibi bu faturaları telif de edebilecekler.

KOBİ’lere Yeni Kolaylıklar

Barclays Kurumsal Bankacılık CEO’su Ian Rand, halihazırda bulunan birçok işletme sahibinin sadece bir ofisle sınırlı kalmadığını ve müşterilerin uzun zamandan bu yana gözlemlendiği ve KOBİ’lerin mesai saatleri içerisinde vakit kaybına uğramalarından dolayı genel zamanlarda akşam eve geri döndüklerinde veya hafta sonlarında faturaları elle ayırmak zorunda kaldıklarını değindi.

Müşterileri için standart mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılacak olan faturalandırmada her şeyi tek elden yönetebilecek bir imkan sağladıklarını söyleyen Rand, böylece telefonları üzerinde sadece birkaç dokunuş doğrultusunda zaman kazandıklarını ve ödeme döngüsünün daha da hızlandığını ifade etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.