Bayram İkramiyesi Alacak Emeklilerin Temmuz Ayında Dilekçe Vermesi Gerekiyor!

2018 yılından bu yana emeklilere ödenen bayram ikramiyesinden yeni emekli olacaklar da yararlanabiliyor.

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

2018 yılında başlayan emekliye bayram ikramiyesi uygulaması bu yıl da devam ediyor. Kurban Bayramı’nda devlet tarafından yapılacak olan emekli ikramiyesi ödemelerinden temmuz ayının sonuna kadar emeklilik dilekçesini vermiş olanlar da yararlanabiliyor. Bu yıl Kurban Bayramı 11 – 12 – 13 – 14 Ağustos 2019 tarihleri arasında. 10 Ağustos bayram arifesi olduğundan emekli bayram ikramiyelerinin 5 Ağustos – 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Bayram ikramiyelerinin beklenen tarihler arasında ödenmesi halinde ilk kez emekli maaşı alacakların yararlanabilmesi için temmuz ayı içinde emeklilik dilekçelerini vermiş olması gerekecek.

Dilekçe için Son Tarih 31 Temmuz 2019

31 Temmuz 2019 tarihine kadar emeklilik dilekçesini vermiş ve emekli maaşı talebini SGK’ya iletmiş olan kişiler Kurban Bayramı’nda bayram ikramiyesi alabilecekler. 1 Ağustos 2019 tarihi ve sonrasında emeklilik dilekçesi vermiş olanlar ise Kurban Bayramı ikramiyesinden yararlanamayacaklar. Hem eşinden, hem babasından ya da hem annesinden hem babasından ölüm aylığı alan kişiler de emekli bayram ikramiyesi alabilecekler. Bu kişilere ikramiye daha yüksek maaş aldıkları tutar üzerinden ödenecek.

İş Göremezlik Maaşı Alana da Bayram İkramiyesi

Kurban Bayramı’nda iş göremezlik maaşı alanlara da ikramiye ödenecek. Ödemeler iş göremezlik oranına göre yapılacak. Malulen emekli olmuş ve malullük aylığı alan kişiler de bayram ikramiyesi ödemesi alacaklar. Emekli maaşları ve ikramiyeleri nafaka ve SGK borcu haricinde haczedilemiyor. Kurban Bayramı ikramiyelerine de yasal olarak haciz işlemi uygulanması mümkün olmuyor.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı