a

BDDK Başkanı Yönetmelik Değişiklikleri ile İlgili Konuştu!

BDDK Başkanı Yönetmelik Değişiklikleri ile İlgili Konuştu!
0

BEĞENDİM

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, yapılan yönetmelik düzenlemelerinin tüketicilerin elinin rahatlamasını sağlayacağını söyledi.

BDDK Yönetmelikte Önemli Değişiklikler Yaptı

BDDK kısa adıyla anılan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından bugün bazı değişiklikler yapıldı. BDDK kredi kartı ve banka kartlarında taksit sayısı üst sınırlarını yeniden düzenledi. Yapılan bir diğer değişiklik de kredi kartlarının asgari ödeme oranlarının revize edilmesi oldu. BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben bu değişiklikler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Akben, değişikliklerin bir yandan tüketicilerin elinin rahatlamasını sağlarken, diğer yandan iç talebin canlanmasına destek vereceğini düşündüklerini söyledi.

BDDK Düzenlemesi Pek Çok Sektörü Etkileyecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından kredi kartı ve banka kartı taksit sayılarının üst sınırının birçok sektörde değiştirilerek artırılmasının, bir diğer değişiklik olan kredi kartı asgari ödeme oranlarının aşağı çekilmesinin iç talepte canlanma yaratacağı düşünülüyor. Türkiye’nin ekonomi yönetimi vatandaşların ve reel sektörün elini rahatlatacak çözümleri hayata geçirmeye devam ediyor. BDDK yaptığı yeni düzenleme ile mobilya, beyaz eşya, elektrik, elektronik, konaklama, hava yolları, vergi ödemesi gibi pek çok kalemde rahatlama sağlamayı amaçladı.

İç Talepte Canlanma Bekleniyor

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben bu değişiklikler hakkında yaptığı açıklamasında kredi kartlarından yapılan alışverişlerdeki taksit sürelerinin ve kartların asgari ödeme oranlarının düşürülmesinin tüketicilere rahatlama sağlayacağını, aynı zamanda bu yeni düzenlemelerle iç talebin artmasının da hedeflendiğini belirtti. Akben, bazı ürünlerin fiyatlarının yüksek olmasının alım gücünde zorluklar oluşmasına neden olduğunu, taksit sayısının artmasındaki amacın tüketicilerin daha az taksit tutarıyla bunları satın almasını sağlamak olduğunu da belirtti.

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.