BDDK Kredi Kartı Taksitlerini Yeniden Düzenledi!

BDDK tarafından yapılan yeni düzenleme ile kredi kartı taksit sayıları yeniden belirlendi.

Kredi Kartı Taksit Sayıları Yükseltildi

BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından kredi kartı taksit sayıları yeniden düzelendi. BDDK yeni düzenlemesine göre kredi kartlarına uygulanacak taksit sayıları mobilya alışverişlerinde 12 aydan 18 aya çıkartıldı. Yeni düzenlemeye göre elektronik eşya alışverişlerinde 3 ay olan taksit sayısı bundan böyle 6 ay olacak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu fiyatı 3.500 liraya kadar olan televizyon alışverişlerindeki mevcut 9 ay olan taksit sayısı üst sınırını da 12 aya yükseltti. BDDK yeni düzenleme ve detayları ile ilgili bir açıklama yaparak bilgilendirdi.

BDDK Açıklama Yaptı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun taksit sayıları üst sınırıyla ilgili yaptığı yeni düzenlemeye dair açıklamada 16 Haziran 2109 tarihli ve 8385 sayılı alınan kararla Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. Maddesinde, 11 Ocak 2019 tarihinde belirlenen taksit sayılarında değişiklik yapıldığı bildirildi. BDDK kredi kartı ve banka kartlarına uygulanan mevcut taksit sayısı üst sınırlarını artırdığını duyurdu.

Turizm Harcamaları 12 Ay Taksitlendirilecek

BDDK yönetmeliğinde yapılan yeni değişikliğe göre 12 ay olan mobilya alımı taksit sayısı 18 aya, 3 ay olan elektronik eşya alımı taksit sayısı 6 aya yükseltildi. Halen 9 ay olarak uygulanan fiyatı 3.500 liraya kadar olan televizyon alımları taksit sayısı 12 aya çıkartılırken, bundan böyle konaklama ve havayolu gibi yurtiçinde yapılan harcamalar da 9 ay yerine 12 aya kadar taksitlendirilecek. Vergi ödemeleri 9 ay yerine 12 ayda, elektrikli eşya alımları 12 ay yerine 18 ayda ödenebilecek. BDDK kurumsal kredi kartlarındaki taksit sayısı üst sınırını da 12 aydan 18 aya çıkarttığını açıkladı.

Etiketler
Başa dön tuşu