Berat Albayrak Açıkladı! 3 Kamu Bankasından Yeni Kredi Paketi Geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 3 kamu bankasından imalat ve ihracatı destekleyecek yeni kredi paketinin açıklanacağını söyledi.

Kamu Bankaları Ortaklaşa Kredi Paketi Hazırladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bir televizyon programına katılarak soruları cevapladı. Berat Albayrak, haziran ayında imalat sektörüne ve ihracat sektörüne destek vermek için hazırlanan yeni bir paketin açıklanacağını söyledi. Albayrak, yeni paketin Türk Lirası bazında ve uzun vadeli kredilerden oluşacağını, 3 kamu bankasının bir araya gelerek bu paketi hazırladıklarını belirtti. Hazine ve Maliye Bakanı ayrıca yakın zamanda ATM’lerin ortak işletilmesi ile ilgili de bir tanıtım toplantısı düzenleyeceklerini, 7 kamu bankası ile başlatılacak olan ortak ATM işletmeciliğinin 1 milyar Türk Lirası’nın tasarruf edilmesini sağlayacağını ifade etti.

Enflasyon Oranları Keskin Keskin Düşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bankacılık sektörüne dair önemli haberler verdi. Bir televizyon programında çeşitli açıklamalarda bulunan Albayrak, Türkiye ekonomisinde dengelenme sürecinin güçlü bir şekilde devam ettiğini, enflasyon oranlarında önümüzdeki birkaç ay içinde keskin düşüşler yaşanmasını beklediklerini söyledi. Önümüzdeki haziran ayında 3 kamu bankası tarafından işbirliği içinde hazırlanan yeni bir kredi paketinin açıklanacağını haber veren Berat Albayrak bu kredi paketinin ihracata ve imalata destek verir nitelikte olacağını, Türk Lirası cinsinden uzun vadeli kredi kullanımını kapsayacağını da belirtti.

7 Kamu Bankası’ndan Ortak ATM İşletmeciliği

Bera Albayrak açıklamasında kısa süre içinde 7 kamu bankasının katılacağı ATM’lerin ortak işletilmesi konulu lansmanında gerçekleştirileceğini, ortak ATM işletmeciliğinden 1 milyar lira düzeyinde tasarruf edilmesini beklediklerini de söyledi. Bu konuda 7 kamu bankasının ortaklaşa çalışacağını da belirten Albayrak, YEP yani Yeni Ekonomi Programı sayesinde ekonomide çok daha istikrarlı bir sürece girilmeye başlandığını da ifade etti.

Kapalı